ANNE SÜTÜ VE EMZİRMENİN ÖNEMİ HAKKINDA HER ŞEY

‘Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey’ 

ANNE SÜTÜ VE EMZİRMENİN ÖNEMİ HAKKINDA HER ŞEY

Emzirme, sanıldığının aksine sadece bir besleme işlemi değildir. Anne sütü ve emzirme, doğum eşiğini atlayan, tamamen başka bir dünyaya geçen bebeğin ruhsal ve bedensel olarak bu dünyaya en yüksek derecede uyumlanması, hem acil hem de uzun vadeli ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli, bildiğimiz ve henüz bilmediğimiz her türlü donanıma sahiptir. 

Anne sütünde 200’ün üzerinde bileşik bulunur. Bu bileşiklerin büyük bir kısmını bebeğin besin dışı ihtiyacını karşılayan anti-mikrobik faktörler, sindirim enzimleri, hormonlar, trofik faktörler ve büyüme modülatörleri oluşturur. Siz isterseniz dünyayı dolaşın, milyonlar harcayın ve olağanüstü besinler içeren bir mama imal ettirin, yine de bebeğinizin mamasına anne sütünde bulunan bileşenleri ilave etmeniz mümkün değildir.  

Elinizdeki kitap, annelere emzirmenin kendileri ve bebekleri için hem ruhsal hem de bedensel olarak nasıl eşsiz bir imkân, anne sütünün nasıl ilahi bir nektar olduğunu anlatan değerli bir kaynak!

Psikolog Pınar Güler

2008 yılında T.C. Maltepe Üniversitesi çift ana dal psikoloji ve felsefe bölümlerinden mezun olduktan sonra, 2010 yılında yüksek lisansını yine aynı üniversitenin “felsefi danışmanlık” alanında “yaşamda anlam sorunu ve etik” ekseninde çalışarak tamamladı. Aynı zamanda özel ihtiyaçlı çocuklar ve ailelerine psikolojik destek sağlayarak rehabilitasyon psikolojisi alanındaki çalışmalarını da sürdürmüştür.

2014 yılından sonra ise 0-2 yıl anne ve bebek ilişkisi ile bio-psikoloji konularına ilgi duyarak Hollanda Wageningen Üniversitesi’nde beslenme, laktasyon döngüsü ve emzirmenin bio-psikolojik süreçleri üzerine ABD Lactation Education Resources ve Canada Health e-Learning Breastfeeding Education programlarını tamamladı.

Yaşamın ilk iki yılında anne ve bebeğin bağlanma ve duygusal gelişim ihtiyaçlarına bütüncül bakmaktadır. Bir çocuk annesi olan psikolog, ailenin desteklenmesinde “dişil unsurlar” üzerinde durarak annelik döneminin psikolojik süreçlerini danışanlarıyla tüm açıklığıyla paylaşmaktadır.

‘Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi Hakkında Her Şey’ 

Teknik Özellikler

Yazar: Psikolog Pınar Güler

Yayınevi: Hayykitap 849

Kategori: Hayat Güzeldir 102

Türü: SAĞLIK / Bebek Sağlığı / Gebelik ve Doğum – PEDAGOJİ/MUTLU AİLE / Annelik

Birinci baskı: Temmuz 2021

Sayfa sayısı: 208

Ebat: 15,5 x 23 cm

Fiyatı: 34 TL KDV’DEN MUAFTIR

Diğer: Poster hediyeli

ISBN: 978-625-7685-61-0

Barkod: 9786257685610