12 milyon gerçek sese duyarlı işitme cihazı

Hayatın seslerini öğrenen işitme cihazı

12 milyon gerçek sese duyarlı işitme cihazı

İşitme sağlığı alanının global oyuncularından Oticon, yeni cihazı Oticon More’u kullanıma sundu.  Derin Nöral Ağ adı verilen ve standart yapay zekâ yazılımından daha fazlasını sunan gelişmiş teknolojisiyle beynin sese 360 derece erişimini sağlayan Oticon More, gerçek hayattan 12 milyon sese duyarlı tasarımı ile zengin bir işitme dünyasının kapısını aralıyor. Oticon More, Derin Nöral Ağ teknolojisi sayesinde sayısız ses sahnesiyle eğitilebiliyor.

Cihaz, MyMusic programı ile müzik zevkini maksimumda yaşatırken, yeni seyahat dostu SmartCharger özelliği, yenilikçi miniRITE tarzı ve şarj edilebilir CROS vericisi sayesinde kullanıcılarının hayatını daha keyifli ve kolay hale getiriyor. 

 

İşitmenin kulakta başlayıp beyinde tamamlandığını ve beynin sesi anlamlandırma konusunda desteklenmesi gerektiğini savunan Oticon, geliştirdiği “Beyinsel İşitme” kavramını destekleyen cihazlarına bir yenisini daha ekledi. 

 

Oticon, beyinsel işitme kavramını beynin çalışma şeklini taklit ederek işleyen ve beyne en uygun ses sahnesi içinde ileten Derin Nöral Ağ teknolojisi ile birleştirdiği yeni cihazı Oticon More ile kullanıcılarının sese erişiminde sınırları kaldırıyor. Oticon More’un teknolojisinin altında, özel tasarımlı 360 derece küresel mikrofonla günlük hayattan kaydedilen 12 milyon sesin Derin Nöral Ağ teknolojisiyle buluşturulması yatıyor. Oticon More, etrafındaki tüm ses sahnesini saniyede 500 kez tarıyor ve analiz ederek, sesleri kullanıcının etrafında hassas bir şekilde düzenliyor. Ardından belirlenen seslerden bazılarını ön plana çıkarıp bazılarını arka planda tutmak için gerçek hayattan edindiği 12 milyon sesle zenginleştirilmiş eğitimini kullanıyor. Böylece, net, eksiksiz ve dengeli bir ses sahnesini doğal bir şekilde beyne ulaştırıyor. Dünyada bir ilke imza atılan bu teknoloji ile Oticon More, beynin sese 360 derece erişimini sağlıyor.  

İşitme kaybı yaşayanlar için sınırları aşan bir duyma deneyimi vaat eden cihaz bu sayede sınırlı ses ortamı ve işitme sorununun neden olabileceği; zihinsel yükte artış, beyin işlevinde yeniden düzenleme, bilişsel zayıflama ve beynin hacimsel küçülmesinde hızlanma gibi riskleri de en aza indiriyor.   

 

Her notada kristal berraklığında ses 

Kullanıcılarına sınırsız işitme deneyimi sunmak için geliştirilen Oticon More, işitme kaybı seviyesi ne olursa olsun bireylere müziğin her nüansının tadını çıkartma fırsatı veriyor. 

Müzikseverlerle birlikte müziğin benzersiz özelliklerine uygun olarak sıfırdan geliştirilen MyMusic özelliği sayesinde işitme kaybı yaşayanlara canlı ya da kayıttan fark etmeksizin yeniden kristal berraklığında müzik dinleme zevkini yaşatıyor.  

 

Daha fazla hareket olanağı 

Yeni seyahat dostu SmartCharger özelliğine sahip olan Oticon More, kullanıcılarının hareket halindeyken bile cihazlarını şarj etmelerine imkan veriyor.  Seyahat için tasarlanmış koruyucu kapak, işitme cihazını güvende tutarken, SmartChanger kullanıcıların işitme cihazlarındaki nemi otomatik olarak gidermesine ve sınırsız özgürlük sağlamasına yardımcı oluyor. Yerleşik güç bankasına sahip olan Oticon More, bu yeni özelliği ile bir güç kaynağından bağımsız en az üç tam şarj sağlaması ile bireysel tercihe uygun bir güç kaynağı alternatifi sunuyor.

 

Oticon More daha fazla kullanıcıya erişim sağlıyor

Oticon'un kullanıcı odaklı çalışmaları Oticon More’da da kendini gösteriyor. Cihaz, mevcut miniRITE R şarj edilebilir stiline, tek kullanımlık pilleri tercih eden kullanıcılarına uygun bir miniRITE T stilini ekliyor. Oticon More’un yeni özellikleri arasında tek taraflı işitme kaybı olan kişiler için sunduğu şarj edilebilir CROS verici özelliği de yer alıyor. Oticon More bu özellik ile tüm seslere erişim sağlayan TwinLink çift akış teknoloji özelliklerini de tek bir cihazda buluşturuyor.