Ad
46

ŞAİR YAZAR ZEKİ ÇELİK

HASTALIĞIMDAN SONRA ÇOCUKLARIMIN DUYGULARI.

Merhaba saygıdeğer gönül dostlarım, ve kader arkadaşlarım. Geçirdiğim üç ameliyat sonrasında eşim ve çocuklarımın benim için özgürce duygularını kısaca hatıra defterime yazıp bana iletmelerini istedim. Zekice Kültür ve Sanat evimde kalıcı olarak oluşturduğum anı defterimde diğer ziyaretçi dostlarımın da duyguları var ama ben özel olarak ciğer parelerimi Pembe düşlerin hikayeleri kitabıma almak, hakkımdaki hislerini bilmek istedim. Öncelikle hayat arkadaşım, kızım, gelinim iki torunumun yazmış olduğu düşünceler var. Hakkımda yazılanlar iyide olsa, kötüde olsa onlara minnettarım.

Saygıdeğer eşim Zeki: İyi ki varsın, iyi ki benim eşimsin, seninle gurur duyuyorum. Allah'ımdan sana sağlıklı bir ömür diliyorum. Sen iyi bir eş sin, iyi bir babasın, Çünkü ömrünü bizlere adadın, Allah senden razı olsun. Sanat hayatında sana başarılar diliyorum. Her şey gönlünce olsun. Altmışıncı doğum yılın sana uğur getirsin, başarı getirsin. Nice sağlıklı yılları birlikte yaşayalım inşallah. Eşin: Cennet Çelik. 31-12-2018

Sevgili ve değerli babacığım. Sen benim ilk aşkımsın, sen benim için çok değerli bir insansın. sen benim bu dünyada tanıdığım en dürüst, en değerli, en başarılı, gurur duyduğum bir babasın. Seninle hep onur duydum , seninle son nefesime kadarda inan gurur duyacağım inşallah. Senin heveslerine ve değerlerine her zaman saygı duydum ve her zaman yanında olacağım. Sanat hayatında inşallah istediğin hedef,hayallere ulaşırsın. İstediğin yerlerde olmanı senden fazla ben istiyorum.

Senin gibi değerli bir insan nadir geliyor. İnşallah er geç değerlerin anlaşılır. Sen çok iyi bir babasın. Seninle geçirdiğim çocukluğumu, anılarımı, hayatımı dünyanın servetine değişmem. Senin şiirlerinle, masallarla, fıkra ve manilerle büyüdüm. Keşke hiç büyümeseydim. O günleri hatırladıkça içimde her zaman burukluk, acı bir tebessüm oluyor. Senin ve annemin yerini hiç kimse dolduramıyor. Allah sizleri başımızdan eksik etmesin.

Sizi seviyorum, bir ömür seveceğim de.. Babacığım senin KANSER olduğunu ilk doktorundan duyduğumda bende o gün yıkıldım, kardeşimle birbirimize sarılarak ağladık, anneme dememişsin, o da bizden duyunca şok yaşadı. Sen ameliyata giderken bile bizleri üzülmesin diye rahatsızlığını gizledin. Bizlere verdiğin değerleri biz büyüdükçe ata oldukça daha iyi anlıyoruz. İyi ki varsın.. Ameliyattan çıktığında henüz ayılmadan kulağına ben eğildim ve şu sözleri içtenlikle: ( Babacığım sen ölürsen bende ölürüm dedim.) Beni hissettiğini biliyordum sen benim için, bizim için direndin. Mücadeleni her zaman ki gibi sürdürüp amansız hastalığı yenmeye çalıştın.

Sana yaşadığım talihsizlikleri söylemediğimiz halde sen bizlerin her sorunu içinde hissediyordun. Bunu iki ay sonra benim o seslenişimi duyduğunu söyledin. Çünkü bu bir mucizeydi. Sen baygınken konuşabilsen bile ben seni duyamayacak durumdaydım. Beni kalbin ile duydun ve mücadele ettin. Sana sonsuz teşekkür ederim bizleri bırakmayıp aramızda kaldığın için. Sakın bir daha rahatsızlık çıkarıp bizleri korkutma. Seni enerji dolu sağlıklı görmek istiyoruz. Bu dünyada ve ahirette her zaman yolun, bahtın açık olsun. Hayallerin gerçek olsun. Ailecek hep senin yanında olmak, birlikte sağlıklı ve mutlu yaşamak istiyoruz. Senin 44. annemle evlilik yıl dönümüyle 60. yaş yıl dönümünü kutluyoruz. 31-12-2018 Seni çok seviyorum,öpüyorum. Kızın: Dilek Çelik.

Saygıdeğer kayın pederim: Sana bizler minnettarız. Çünkü bir gün umutsuzluğa düşsem hemen sen aklıma gelirsin. Sendeki azim, çaba. gayret beni kamçılar. O an derim ki. Babam gibi olmalıyım. Sen hem bana , hemde ailemize büyük bir örneksin. Çocuklarım sen gibi dedesi olduğu için çok şanslılar. Benimde bu hayatta ki en büyük şansım sın. Çocuklarımın en büyük şansı sın. İyi ki doğdun, iyi ki benim kayın pederim oldun. Bu milletin senin gibi büyük sanatkarlara , senin gibi yazarlara, senin gibi şairlere çok ihtiyacı vardır.

Senin çalışmalarını gördüğümüz ve bildiğimiz kadarıyla daha ileriye gitmelisin. Bu neslin senin engin bilgilerine, tecrübelerine ihtiyacı var. Rabbım seni bizim başımızdan ve milletimizin arasından eksik etmesin. Seninle beraber okuyan ve yazan nesillerimiz olsun. Yazıp bıraktığın eserler bütün gelecek neslimizi aydınlatsın. Bir gün gelecek herkes senin ne kadar hacmi geniş , ibretlik eğitici eserler yazdığını anlayacak. Eserlerin nesilden nesle de geçecek. Sen çok sabırlı, örnek büyük bir şair, yazarsın. Şu ana kadar kendi imkanlarınla yayınlamış olduğun yirmi farklı kitap bunun kanıtı, yüzden fazla yayınlanacak kitabın olduğunu bizler biliyoruz. İnşallah onları da bastırıp okuyucularına ulaştırır sın. Allah önce sana sağlık versin tek dileğimiz budur. Sen benim için mükemmel bir kayın peder sin ve eşimin babası, çocuklarımın dedesi sin ellerinden hürmetle öpüyorum. Gelinin: Gülden Çelik 31-12-2018.

Doğum günün kutlu olsun dedeciğim. Nice mutlu seneler geçirmen dileğimle. Bende kardeşim gibi bu Zekice Kültür ve Sanat evine ve emanetlerine sahip çıkarak elimden geldiği kadar yaşatmak istiyorum. Bu dünyada en güzel şeylerden biri insanlara yardım etmektir. Ben senin bu konuda elinden geleni fazlasıyla yaptığına inanıyorum. Gönül dostlarının, kanser hastası olanların tedavi sürecinde evinde kalmaları senin için mutluluk oldu. Bende aynı şekilde mutluluk kaynağın olarak senin yolunda yürümeye devam edeceğim. İyi ki varsın dedeciğim bizler senden çok memnunuz. Çünkü bizlere hep sahip çıktın harçlıksız bırakmadın. Senin kişiliğini örnek almaya devam edeceğim. ellerinden öpüyorum, Allah senden razı olsun sağ ol dedeciğim.
Ortanca torunun: Zeki Çelik. 31-12-2018

Çok kıymetli dedeciğim: Kurmuş olduğun sanat evinde şiirler okuyoruz, doğum günlerini kutluyoruz, yani her şeyi yapabiliyoruz. Benim doğum günümü genelde hep burada kutladım. Kültür Sanat evini beğeniyorum ve çok seviyorum. Allah sağlıklı yaşatsın, huzur versin. Eğer sen ölsen bile dedeciğim orayı dahada yüksek mertebeye taşıyacağım. Yani eserlerine sahip çıkarak daha çok adını duyuracağız. Hiç kimseye vermeyip hayrın namına işletmeye devam edeceğiz . Çünkü seni çok seviyorum. Senin kitaplarını okuyarak büyüyorum. En küçük torunun: Ceren Cennet Çelik. 14-10-2018.

İLHAM GELİNCE

Her kitap dünyadır, insanda kitap,
Okuyup anlarsan görünür mehtap,
Her eser evladım, sizlere ahbap,
Hülyalar benimdir ilham gelince.

Zamanlı, zamansız kapımı çalar,
Mekanı bellidir beynime dalar,
Hafızada kalır, hücreye dolar,
Rüyalar benimdir ilham gelince.

Hisler aleminde durur görünmez,
Sayfaya düşmezse nedir bilinmez,
Her biri değerli satın alınmaz,
Deryalar benimdir ilham gelince.

Müzik ruha gıda, şiirde öyle,
Emek çek bestele, şarkını söyle,
Gelire dönüştür, gönlünü eyle,
Sahneler benimdir ilham gelince.

Serbest de yazarım ağırlık hece,
Zeki müsaittir gündüz ve gece,
Roman, hikayeler, fıkra, bilmece,
Dünyalar benimdir ilham gelince.

BEDELSİZ

Bir ömür boyunca emek çekersin,
Duyguları yazar, dışa dökersin,
Tanıtımı için afiş takarsın,
Şairlik, yazarlık bedelsiz sanat.

Bazı gazetede alsan da köşe,
Maddiyat sunmazlar vermiyor neşe,
Sarılmak gerekir başka bir işe,
Şairlik, yazarlık bedelsiz sanat.

Bütün varlığını döksen kitaba,
Bedava sunarsın dosta, ahbaba,
Hayranlık duysan da doğa, mehtaba,
Şairlik, yazarlık bedelsiz sanat.

Şölende, törende ünlü sanırlar,
Üç be dakikalık imkan sunarlar,
Kariyerin için seni sınarlar,
Şairlik, yazarlık bedelsiz sanat.

Zekiyim desende okuyan azdır,
Şöhrete götüren ses ile sazdır,
Çevreyi kuşatan eş, oğul, kızdır,
Şairlik, yazarlık bedelsiz sanat.

Ispartalı Zeki Çelik TÜRKİYE İLESAM il temsilcisi,
ZEKİCE KÜLTÜR ve SANAT EVİ KURUCUSU.

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

 1. KADERDE KAZANMAK, KAYBETMEKTE VARMIŞ.
 2. HASTALIĞIMDAN SONRA ÇOCUKLARIMIN DUYGULARI.
 3. KANSEV DERNEĞİMİZ ( 5 ) YAŞINA GİRDİ. ( Davetlisiniz )
 4. HASTALIK AYRILIŞ SEBEBİYMİŞ..NİHAL GÜRAKAN..
 5. TRAFİK TERÖRÜ OLUYOR ! HASTANELER DOLUYOR..
 6. SAĞLIĞINIZ İÇİN ! YERLİ MALLARINI SEÇİN.
 7. ENGEL VAR... ENGEL SİZSİNİZ
 8. GÖNLÜNÜ KAPTIRAN... EMRİNE KATLANIR
 9. Merhum Gazeteci, Şair,Yazar Prof dr İSA KAYACAN.
 10. BASININ DUAYENİ Prof.dr. Merhum: İSA KAYACAN ANISINA.... 
 11. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz