Ad
169

EĞİTİMCİ YAZAR Muharrem ŞEMSEK

12 EYLÜL 1980' DEN 12 EYLÜL 2018' E.

12 Eylül ile ilgili birçok değerli arkadaşımız,çok güzel,haklı ve yerinde değerlendirmeler yapıyor,hep beraber istifade ediyoruz.
Burada konu edilenlere,ilave ve katkı olması için farklı birkaç konuyu dikkatlerinize sunmak istiyorum
Bunlar; 1- 12 Eylül 1980 den günümüze 38 yıl geçti. 12 Eylül öncesini, 12 Eylüllü yılları ve 12 Eylül sonrasını hala , gerçekçi ve bütünlük içinde yazdıramadık.Yazılan parça parça yayınlar da yetersiz kaldı. Umarım ; Çeşitli Üniversitelerdeki arkadaşlarımızdan Birileri ,hata birçokları bu ciddi meseleyi, tez konusu yaparak Ülkücü Milliyetçi Hareketin bu dönemini gerçekçi bir şekilde ve gerçek kaynaklara dayanarak ortaya koyarlar. 
2-Son zamanlarda ziyadesi ile arttığı görülen,Ülkücü Milliyetçi Hareketimizi yazdığı iddia ve yalanı ile ,çoğu maksatlı ,eksik ,yalan ,saptırma, karartma ,bazende hafıza kaybına uğramış şeytanlaşmış insan nefsi kokan yayınlar çıkmaktadır.Bu sahte ve ucuz kahramanlık heveslisi yalancı sahtekarlıklara karşı gerçeği yaşamış arkadaşlarımızın kamu oyunu uyarması ve ilgili kurumlarımızın da bunlara meydan vermemesi gerekmektedir.
3-Mücadelemizin haklılığını dünya alem kabul etmiş olmasına ve Ülkemizde de Darbelerle hesaplaşmak sözü de moda olmasına rağmen,Ülkücü şehitlerimizin,,,, 'Devlet Şehidi' sayılması işini çözebilmiş, tescil ettirebilmiş değiliz.Bu konuda TBMM'deki Ülkücü Milletvekili arkadaşlar teşebbüs edebilirse, siyasi konjoktür müsait görünmektedir.
4-12 Eylül de İşkence ve Cezaevleri olarak kullanılan Başta ' Mamak Askeri Cezaevi ' olmak üzere Müze yaptırılabilir. 'Ulucanlar cezaevi ' Müze yapıldı. Eksiklileri de olsa faydalı bir hizmet oldu.
Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de sağlıklı hayırlı bir ömür diliyorum.12 Eylülün anlamının gerçek şekilde anlaşıldığı 12 eylül mağduriyetlerinin telafi edildiği, daha güzel yeni 12 Eylüller dileği ile cümlenizi Allah'a emanet ederek saygılar sunuyorum

Ad

Yazarın Diğer Yazıları

  1. 12 EYLÜL 1980' DEN 12 EYLÜL 2018' E.
  2. DEĞERLİ DAVA ARKADAŞLARIM
  3. YENİ ÇAĞ GAZETESİ İLE RÖPORTAJ...
  4. 1 Kasım sonuçları, MHP camiasını derinden üzen bir atmosfer yaratmıştır.
  5. CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
  6. Milliyetçi-Ülkücü Hareketin önemli isimlerinden ŞEVKET BARUTCU vefat etmiştir.
  7. İDRAK EDECEĞİMİZ KURBAN BAYRAMI MÜBAREK OLSUN.
  8. 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlu Olsun
  9. DÜNDAR TAŞER'i Vefat Yıl dönümünde Rahmet ile Anıyorum.
  10. Yazarın Tüm Yazıları

Yorum Yaz