Yağ Yakmak İçin Ne Kadar Adım Atmanız Gerektiğini Biliyor Musunuz

Yağ yakmak için peki kaç adım atmanız gerekiyor?

Yağ Yakmak İçin Ne Kadar Adım Atmanız Gerektiğini Biliyor Musunuz

Koşu bandında koşmak ve omuzlarınızı ve kollarınızı barfiks barında germek: bunlar kesinlikle yağ yakmanın etkili yollarıdır. Spor salonu meraklılarının başını sallaması muhtemeldir, ancak diğer birçok insan bunu farklı şekilde yapmayı tercih eder. Örneğin yürüyerek. Yağ yakmak için peki kaç adım atmanız gerekiyor?

Yağ yakmak istiyor ama bu egzersizleri spor salonunda yapmıyor musunuz? Bunu deneyin. Düzenli yürüyüş genel sağlık için çok iyi olabilir, ancak özellikle kalbiniz ve kan damarlarınız için. Ayrıca kan basıncınızı ve kötü kolesterolünüzü düşürebilir. Sonuç olarak, haftada en az bir tempolu yürüyüş yaparsanız kalp problemleri riski önemli ölçüde azalabilir. Yürüyüş ayrıca kaslarınızı ve kemiklerinizi güçlendirmenin iyi bir yoludur. Ayrıca fazladan kilo vermek ister misiniz? O zaman size yağ yakmak için tam olarak kaç adım atmanız gerektiğini söyleyeceğiz. Sadece faydalar sonuçlanacak!

10.000 ADIM MI?

Neyse ki, hiç durmadan çömelmek veya 100 mekik yapmak gerekli değildir. Yürüyerek de yağ yakabilirsiniz. Bunu zaten biliyorduk, ancak çağlar boyunca sonuçları görmek için günde 10.000 adım atmamız gerektiğine inandık. Ancak, bu modası geçmiş görünüyor.

10 DAKİKA

Uzman fizyoterapistler “Koşmak günlük rutininizin bir parçası olmalıdır” diyor. Bize sorarsanız bu sürpriz değil, ancak yine de bilmek istediğimiz şey, kaç adımın optimal olduğu. Birleşik Krallık hükümeti tarafından yürütülen bir araştırma, önemli olanın attığımız adımlardan çok, egzersiz yaptıkça kalp atış hızımızın ne kadar arttığıyla ilgili olduğunu göstermiştir. Günde 10 dakikalık tempolu bir yürüyüş yardımcı olur. Bunu yapmak, tip 2 diyabet, kardiyovasküler hastalık, bunama ve bazı kanser türlerini geliştirme şansını azaltır.

5e38a25cae298b1de27f8298.webp

YAĞ YAKMAK İÇİN NE KADAR ADIM ATMANIZ GEREKTİĞİNİ BİLİYOR MUSUNUZ?

Yağ yakmak istiyorsanız 10 dakikadan biraz daha uzun yürümeniz gerekiyor. Uzmanlar, “Amacınız yağ kaybetmekse, 5.000 ila 7.000 adım atmanızı öneririm” diyor. Ancak amaç, bu adımları hızlı bir şekilde yürüyerek kaydetmek olmalıdır. Peki neden? Çünkü kalp atış hızınız artacaktır. Uzmanlar, "Daha sonra yağın birincil enerji kaynağınız haline geldiği yağ yakma bölgesine ulaşırsınız" diyor. Spesifik olarak, kalp atış hızınızı maksimum kalp atış hızınızın yüzde 60 veya yüzde 70'i kadar artırmak en iyisidir. Maksimum kalp atış hızınızı hesaplamak için yaşınızı 200'den çıkarın.