WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin akıbeti belli oldu.

Whatsapp kullananlar dikkat. Son tarih 15 Mayıs

WhatsApp'ın gizlilik sözleşmesini kabul etmeyenlerin akıbeti belli oldu.

Gizlilik sözleşmesi nedeniyle kullanıcılar tarafından tepki çeken WhatsApp geri adım atmamakta ısrarlı. WhatsApp gizlilik sözleşmesini en son 15 Mayıs'a ertelediğini duyurmuştu. Gizlilik sözleşmesini kabul etmeyen kullanıcıların akıbeti belli oldu. Kullanıcılar, bildirimleri almaya devam edecek ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak ve gönderemeyecek.

Sosyal medya devi Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp'ınzorunlun güncelleme kararının yankıları sürüyor. Dikte ettiği değişiklik sonrası kullanıcı sayısı hızla azalan WhatsApp, hizmetlerin sağlanması için yeni kuralları ve kullanıcı verilerini işleme politikasını 15 Mayıs'a kadar kabul etmeyen kullanıcılara ne olacağını duyurdu.

15 MAYIS'TA SONRA REDDEDERSENİZ NE OLACAK?
Donanımhaber'de yer alan habere göre;
yeni şartları 15 Mayıs'tan sonra reddederseniz, birkaç hafta boyunca aramaları ve bildirimleri almaya devam edebileceksiniz, ancak uygulamadan mesaj okuyamayacak ve gönderemeyeceksiniz. Bundan sonra ne olacağı henüz belli değil, ancak WhatsApp'ın 120 gündür aktif olmayan hesapları silmek gibi yeni bir politikası var. Bu kural, yeni politikaları kabul etmeyen hesaplar için de geçerli olabilir.

https://www.yenicaggazetesi.com.tr/whatsappin-gizlilik-sozlesmesini-kabul-etmeyenlerin-akibeti-belli-oldu-whatsapp-kullananlar-dikkat-son-tarih-15-mayis-429176h.htm