TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu (BusinessEurope) Başkanlar Konseyi toplantısı

Fransa’nın iş dünyası temsil kuruluşu MEDEF’in ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu (BusinessEurope) Başkanlar Konseyi toplantısı

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski 24-26 Kasım tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’i ziyaret ediyor. Kaslowski Paris’te düzenlenen Avrupa İş Dünyası Konfederasyonu BusinessEurope Başkanlar Konseyi toplantısına katılıyor. Toplantı, 2022 yılının ilk yarısında AB Dönem Başkanlığını üstlenecek olan Fransa’nın iş dünyası temsil kuruluşu MEDEF’in ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, Paris temasları kapsamında ayrıca Fransız parlamenterler ve siyaset çevresinden üst düzey temsilciler ile görüşmeler gerçekleştirecek. Görüşmelerde Türk-Fransız ilişkilerinin iyileştirilmesi ve ekonomik bağların güçlendirilmesi konularında fikir alışverişinde bulunulacak. TÜSİAD’ın kamuoyu ile paylaştığı “Yeni Bir Anlayışla Geleceği İnşa: İnsan, Bilim, Kurumlar” raporu da temaslarda paylaşılacak.

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski başkanlığındaki heyette Yönetim Kurulu Üyesi ve Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanı B. Can Yücaoğlu, Genel Sekreter Ebru Dicle, TÜSİAD-TİSK AB Temsilcisi ve BusinessEurope Daimi Delegesi Dilek Aydın ile TÜSİAD Paris Temsilcisi ve Institut du Bosphore (Paris Bosphorus Enstitüsü) Direktörü Didem Bora Özler yer alıyor.