SPXten kış sporlarına başlayanlar için püf noktalar

Kış sporlarına başlayacak kişiler ekipman alırken mutlaka bir uzmandan yardım almalıdır.” 

SPXten kış sporlarına başlayanlar için püf noktalar

Türkiye, alternatif kış sporları için adrenalin tutkunlarına eşsiz bir deneyim imkânı sunuyor. Kayak, hiking, trekking gibi sporlara başlamak isteyenler ise nereden başlayacağını bilmiyor. Türkiye’yi 30 yılı aşkın süredir en iyi kayak, outdoor ve extreme spor malzemeleriyle buluşturan SPX’in Snowboard Uzmanı Poyzn Mustafa Deniz Çağlar, kış sporlarına başlangıç yapmak isteyenler için püf noktaları paylaşıyor:

 

“Öncelikle daha önce kış sporu yapmayan biri ekipman alırken yaşı, dinamikliği ve daha çok nerelerde kayacağı yer önemlidir. Yeni başlayan biri daha yumuşak malzemeler ile başlamalı. Örnek verecek olursak snowboard. Tahtası, boot ve bağlaması yumuşak olmalıdır. Sebebi ise kullanacağı malzeme ne kadar flex olursa o kadar rahat komut verebiliyor olması ki bu her insan için geçerli olmayabilir ve aynı durum kayak malzemeleri içinde geçerli.  Kayak veya snowboard hiç yapmamış bir kişi kesinlikle temel pratik dersi almalıdır. Başlangıç seviyesi pistleri tercih etmelidir. Her sporda olduğu gibi bu sporlara başlarken de güvenlik önlemlerini almalarını kask-kalça koruması, korumalı eldiven ve bel korumasına mutlaka dikkat dilmelidir. Kayak ya da board gözlüğü ya iki adet olmalı biri sisli hava biri güneşli hava için ya da iki lensle satılan gözlük olmalıdır. Klasik güneş gözlüğü kayarken kullanılmamalıdır. Daha iyi bir görüş için mutlaka goggle kullanılmalıdır. Son olarak, kış sporlarına başlayacak kişiler ekipman alırken mutlaka bir uzmandan yardım almalıdır.” 

 

Kış sporlarına başlamak isteyenlerin ihtiyaç duyduğu tüm ürünler SPX mağazalarında ve spx.com.tr’de spor severler ile buluşuyor.