Pandemide Okullardaki En Riskli Alanlar, Tepe Servis ve Yönetim’e Emanet!

En Riskli Alanlar: Anaokullarında Oyuncaklar, İlköğretimde Kantin ve Tuvaletler!

Pandemide Okullardaki En Riskli Alanlar, Tepe Servis ve Yönetim’e Emanet!

Koronavirüs salgınının ardından okullarda kademeli olarak eğitim başlarken, Tepe Servis ve Yönetim de ekiplerini özel olarak eğitimden geçirdi. Okullardaki temizlik periyotları, 3 saatte bir yerine 1 saatte bir olarak güncellendi, öğrencilerin yaş gruplarına göre ekstra önlemler alındı. Üniversitelerden anaokullarına kadar pek çok okula temizlik hizmeti veren Tepe Servis ve Yönetim, anaokulları özelinde oyuncak ve etkinlik ekipmanlarını da düzenli olarak dezenfekte etmeye başladı. Hijyen yönetiminde ise insana ve doğaya zarar vermeyen malzemelerden oluşan ürünler tercih edildi. Türkiye’nin dört bir yanındaki çok sayıda okula temizlik hizmeti sunduklarını vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Direktörü Selim Bayraktar, “Öğrenciler için yeni bir dönem başlıyor. Her ne kadar ilk etapta okul öncesi ve 1’inci sınıflar için geçerli olsa da yüz yüze eğitim, okullardaki bütün işleyişin yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kılacak. Biz de iş yapış şekillerimizi yeniden gözden geçirdik” diye konuştu.

1’inci sınıf ve okul öncesi öğrenciler için haftada bir gün yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte, velilerin okullardaki hijyen yönetimine yönelik kaygıları da arttı. Salgının ardından çocuklarını ilk kez okula gönderecek olan veliler, okul yönetimlerini soru yağmuruna tutmaya başladı. Entegre tesis yönetimi hizmetlerini tek elden sunan Türkiye’nin yüzde yüz yerli sermayeli şirketlerinden Tepe Servis ve Yönetim de okullarda hijyen uygulamaları için özel ekipler kurdu. Bilkent Holding şirketlerinin oluşturduğu Kurumsal Çözümler Grubu çatısı altında yer alan Tepe Servis ve Yönetim, hizmetlerinin periyodunu da artırdı.

Bilkent Üniversitesi, Erzurum İDV Lisesi, Özel Ceceli Okulu, Yaşar Üniversitesi ve Yeni Doğu Okulları olmak üzere 5 okula hijyen yönetimi hizmeti veren şirket, söz konusu hizmetten sorumlu 450 kişilik ekibiyle pandemi öncesinde vardiya sistemi ile 7.5 saat hizmet verirken, personelin görev tanım kartları yeniden tanımlandı. Böylece 3 saatte bir yapılan sınıf temizlikleri saatte bire çıkarıldı.

Özel dezenfekte ekipleri!

Şirket içinde pandemi dönemine özel dezenfekte ekipleri kurulduğunu da vurgulayan Tepe Servis ve Yönetim Direktörü Selim Bayraktar, “Çoğu yerde olduğu gibi okullarda da kapı kolları, elektrik düğmeleri, musluk başları, kantin masa ve sandalyeleri, ortak kullanılan laboratuvar eşyaları, merdiven tırabzanları gibi alanlar öncelikle dikkat etmemiz gereken yerler. Bunun yanında hizmet verdiğimiz

anaokullarındaki temizlikte özel bir uygulama olarak; çocukların kullandığı etkinlik araçlarına ve oyuncaklara da düzenli olarak dezenfekte işlemi yapmaya başladık. Tepe Servis Birimi olarak senelik anlaşma yapılan kimyasal tedarikinde kimyasalların ve ekipmanların MSDS Formları’na uygun, insan sağlığına etkisinin bulunmadığı ürünler kullanıyoruz. Bu yüzden bu sistemimiz daha öncesinde olduğu gibi bundan sonra da böyle devam edecek” dedi.

“Okullardan hijyen eğitimi talebi gelebilir!”

Virüsün bulaşma riskini önlemek adına bazı okullarda yaptıkları dezenfektan işleminin ardından öğrencilerin kullandığı masaların hijyeninin 45 gün süreyle korunduğunu, ancak hizmet verdikleri okullardan böyle bir talep gelmediğini belirten Bayraktar, şöyle devam etti: “Hizmet verdiğimiz okul projeleri kapsamında Tepe Ortak Sağlık Güvenlik Birimi’ne bağlı iş sağlığı ve güvenliği uzmanlarımız pandemi risk analizleri ve buna göre acil eylem planı çıkartıyor. Hijyen eğitimi konusunda da eğitim verebilecek profesyonel bir ekibimiz var. Bu eğitimleri çalışanlarımıza veriyoruz. Yüz yüze eğitime tamamen geçilmesi durumunda okullardan da öğrenciler için eğitim talebi gelmesini bekliyoruz.”

Tepe Servis Hakkında

2008’de kurulan Tepe Servis ve Yönetim A.Ş, yurt çapında kurumsal müşterilerinin “Entegre Tesis Yönetimi” çatısı altındaki tüm hizmet ihtiyaçlarına çözüm üreten yüzde 100 Türk sermayeli tek yönetim şirketidir. Tepe Servis, 81 ilde, 9 bin çalışanı ve 250 kurumsal müşterisiyle sektörün lider şirketleri arasında yer almaktadır. Türkiye’nin önde gelen bankalarına şube temizliği hizmeti veren, 81 il ve Kıbrıs’ta her ay 121 bin adet ATM silimi gerçekleştiren Tepe Servis, Adana, Ankara ve İstanbul’daki 1000 seat’lik çift-yedekli çağrı merkezlerinde sektörünün önde gelen kurumsal müşterilerine 7/24 inbound-outbound hizmet sunmaktadır.

Tepe Servis, 2019 yılı net satışları, ihracat ve karlılık oranlarının temel ölçü alındığı Fortune 500 sıralamasında 385. sırada yer alırken, şirket çalışan sayısı sıralamasında Türkiye'nin 39. büyük firması özelliği taşıyor. Satışlarını en çok artıran şirketler arasında 44. sırada yer alan Tepe Servis, Ankara merkezli şirketler arasında yapılan sıralamada ise 54'üncü sırada bulunuyor.

Kamu özel işbirliği kapsamında hizmete açılan Isparta ve Yozgat şehir hastanelerinde destek hizmetleri sunan Tepe Servis’in hizmet verdiği kurumlar arasında; İş Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Bankası, TFKB, Odeabank, Aktifbank, Arap Türk Bankası, Alternatifbank, Vakıfbank, Şekerbank, Akbank, Enerjisa, Bosch, Doğadan, Barilla, Kansai Altan, Mersin International Port MIP, Bezmialem Vakfı Hastaneleri, IDO, Next Level AVM, Denizli Teraspark AVM, Buyaka AVM, Akbatı AVM, Panora AVM, Podium AVM, AND Pastel, Setur Duty Free Mağazaları gibi farklı sektörlerden birçok kurum ve kuruluş yer alıyor.