MHP'li isim İYİ Parti'ye katıldı: Rozetini Akşener taktı

Akgemci'nin rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in taktı.

MHP'li isim İYİ Parti'ye katıldı: Rozetini Akşener taktı

Karar Gazetesinin haberine göre Konya Selçuk Üniversitesi'nde uzun süre görev alan daha sonra emekli olan ve 2014 Yerel Seçimleri'nde MHP'den Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Tahir Akgemci, İYİ Parti'ye katıldı. Akgemci'nin rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in taktı.

2014 Yerel Seçimleri'nde MHP'den Kahramanmaraş Belediye Başkan Adayı olan Prof. Dr. Tahir Akgemci, İYİ Parti'ye katıldı. Rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in taktı. Akgemci, ilk açıklamasında “Tüm gücümle partimin emrinde olacağım” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Avukat Ahmet Çabukel, “Değerli Tahir Akgemci hocamızın saflarımıza katılması bizleri çok mutlu etti. Kendisinin İYİ Parti ailesine büyük katkılar sağlayacağına olan inancımız tam” diye konuştu.

TAHİR AKGEMCİ KİMDİR?

Prof. Dr. Tahir Akgemci 1955 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu.

1979 yılında Gazi Üniversitesi Ticaret Turizm Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. 1985 yılında Selçuk Üniversitesi’nde göreve başlayan Akgemci, 1988 yılında yüksek lisansını, 1991 yılında ise doktorasını Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Anabilim Dalı’nda tamamladı.

2002 yılında Selçuk Üniversitesi İ.İ.B.F. İşletme Bölümü, Yönetim ve Organizasyon Anabilim Dalı’nda Doçent, 2007 yılında aynı Anabilim Dalı’na Profesör olarak atandı. Akgemci, 1989-1992 yılları arasında Selçuk Üniversitesi Niğde Eğitim Yüksekokulu Müdürlüğü, 1992-1993 yılları arasında Niğde Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği ile Eğitim Fakültesi Dekan Vekilliği görevinde bulundu.