MHP AKP'li seçmene göz koydu

Sivas'ta yapacağı mitingle seçim startını vermeye hazırlandığı belirtildi.

MHP AKP'li seçmene göz koydu

Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP seçim için sahaya iniyor. MHP lideri Devlet Bahçeli'nin Sivas'ta yapacağı mitingle seçim startını vermeye hazırlandığı belirtildi.

Erken seçim tartışmaları gündemdeki yerini koruyor.

Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP, Sivas'ta seçim startını veriyor.

Erken seçim tartışmalarıyla gündemden düşmeyen 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesinde partiler tek tek sahaya inmeye hazırlanıyor. Yaptığı açıklamalarla AKP siyasetine de yön veren Cumhur İttifakı ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli Sivas'ta yapacağı mitingle seçim startı vermeye hazırlanıyor.

Eylül ayında sahaya inecek olan Bahçeli, kulislere yansıyan bilgilere göre ajandasına Diyarbakır, Muş, Şırnak gibi Güneydoğu Anadolu illerini de alıyor. MHP kaynakları, AK Parti'den kaçan seçmenden en çok oyu kendilerinin alacaklarını iddia etti.

MHP 4 EYLÜL'DE SAHAYA İNİYOR

2023 seçimlerinin mayıs ayında yapılma seçeneğinin iktidar kanadından konuşulduğunu aktaran MHP kaynakları, “4 Eylül'de Sivas'ta başlıyor. 11'inde Bursa var. 4 il belli. Erzurum'da da olacak. Şu an Genel Başkanımız Hakkari'ye gitse en az 10 bin kişi karşılar. Şırnak'ta da öyle. Oralarda huzur var güvenlik var, vatandaş memnun. Ama tabii gençlerin işsizlik sorunu da var. Bu seçimlerde Güneydoğu Anadolu illerinden 4-5 milletvekili bekliyorum MHP'ye. Şırnak, Muş, Van buralardan milletvekili çıkabilir. Sürpriz olmasın. Çünkü oralarda CHP hiç yok” ifadelerini kullandı.

AKP'DEN EN ÇOK OYU MHP ALACAK

Gazete Durum'da yer alan habere göre, MHP kaynakları oy kaybı yaşayan AKP iktidarından en çok oyu MHP'nin alacağını öne sürüldü. Kaynaklar, Cumhur İttifakı içinde oy geçişgenliğinin kendi partileri lehine gerçekleşmesini beklediklerini aktardı.

Seçimde AKP'nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arasında oy farkı olabileceğini dile getirirken MHP'nin kendi seçmenini kaybetmeyeceği belirtildi.

YENİÇAG