KÜLTÜREL ETKİNLİKLER ÉVÉNEMENTS CULTURELS

La lettre de l'Institut français

KÜLTÜREL ETKİNLİKLER  ÉVÉNEMENTS CULTURELS

BAK KULAKTAN KULAĞA FİLMLERİ

16 Kasım Salı, 19.00

Diyarbakır, Batman ve Mardin'den kadınların şehir anlatılarına oyunbozan bir tavırla yaklaşan 12 filmi İzmir'de seyircileriyle buluşuyor. Gösterimin ardından sinema yazarı Vecdi Sayar'ın sunumuyla, üretim ekibinden yönetmen Aylin Kızıl'ın ve yürütücü ekipten Övgü Gökçe Yaşa'nın katılacağı bir soru cevap bölümü gerçekleşecek.

+Bilgi

LES FILMS « BAK KULAKTAN KULAĞA »

Mardi 16 novembre, 19h00

Vous pourrez découvrir 12 films de femmes de Diyarbakır, Batman et Mardin, qui traitent d’expériences de femmes sur un ton humoristique. La projection sera suivie d'une séance de questions/réponses, modérée par le critique Vecdi Sayar, avec la réalisatrice Aylin Kızıl membre de l'équipe de production et Övgü Gökçe Yaşa membre de l’association pilotant le projet.

+Info

ROMANE SANTARELLİ İLE SÖYLEŞİ

17 Kasım Çarşamba, 17:00, Darağaç

Digital Cultures Festival’in ilk İzmir buluşmasının Fransa’dan konuğu Romane Santarelli, konserden bir gün önce İzmirli elektronik müzik üreticileri ve meraklıları ile bir sohbet gerçekleştirecek. Müzisyen, katılımcılara kariyerinden, çalışmalarından, müzik üretim tekniklerinden ve kullandığı ekipmanlardan bahsedecek ve katılımcıların sorularını cevaplayacak. Buluşma Çarşamba günü 17.00’de Umurbey Mahallesi, Darağaç’ta bulunan İBB Girişimcilik Merkezi’nde gerçekleşecek. Katılım ücretsizdir.

+Bilgi

RENCONTRE AVEC ROMANE SANTARELLI

Mercredi 17 novembre, 17h00, Darağaç

L’artiste française de musique électro Romane Santarelli, qui se produira au Digital Cultures Festival, rencontrera des artistes, des producteurs et le public passionné de musiques électroniques. Elle exposera son parcours, ses œuvres et ses techniques de production musicale. Un échange s’ensuivra avec le public à la fin de la rencontre. Evénement ouvert à tous, mercredi 17 novembre, à 17h00, à Darağaç, au centre d'entrepreneuriat de la municipalité métropolitaine d’Izmir. Entrée libre.

+Info

DIGITAL CULTURES FESTIVAL: ROMANE SANTARELLİ, JAKUZİ, LALALAR

18 Kasım Perşembe, 18:00

Son beş yıldır, 70 ülkede ve 100 farklı şehirde, Institut français tarafından sunulan “Novembre Numérique” etkinlikleri ilk kez İzmir’de “Digital Cultures Festival” başlığı adı altında düzenlenecek. Kendine Has sunumu, Institut français İzmir desteği ve Publiko organizasyonu ile gerçekleşen etkinliğin ev sahipliğini Hangout PSM yapacak. Teknoloji, dijital sanat, elektronik müzik gibi içerikler sunan festivalin İzmir etkinliği konuğu, elektronik müzik sanatçısı Romane Santarelli olacak. 2021 yılı yazını Avrupa turnesi ile tamamlayan müzisyen, Türkiye'de ilk kez İzmir’de müzikseverler ile buluşacak. Gecede Santarelli’ye synth-pop grubu Jakuzi ve elektronik üçlüsü Lalalar eşlik edecek.

Biletler: Bukupon

+Bilgi

DIGITAL CULTURES FESTIVAL : ROMANE SANTARELLI, JAKUZI, LALALAR

Jeudi 18 novembre, 18h00

L’IFT – Izmir et Publiko se sont associés pour proposer le « Digital Cultures Festival », festival mêlant musiques électroniques, technologie et art numérique. C’est ainsi que sur la scène du Hangout PSM, jeudi 18 novembre, à partir de 18h00, vous pourrez découvrir l’artiste de musique électro – Romane Santarelli, le groupe de synth-pop Jakuzi et le trio électro LalalarNovembre Numérique est le mois des cultures numériques et se déploie depuis 5 ans, dans près de 70 pays et 100 villes différentes, avec de riches programmations tout au long du mois. Billetterie : Bukupon

+Info

Ne Düşünüyorsun?

like
0
dislike
0
love
0
funny
0
angry
0
sad
0
wow
0
Türkiye Günlüğü Yönetici