Kış aylarına MSA workshop mutfağında hazırlanın!

Kış aylarına MSA workshop mutfağında hazırlanın!

Erken de olsa geç de olsa kış  elbette gelecek. Peki siz, öylece bekleyecek misiniz yoksa hazırlıklara şimdiden başlamayı mı tercih edeceksiniz? Eğer elinizi çabuk tutup, mutfakta kış hazırlıklarına şimdiden başlamak istiyorsanız MSA’nın ‘Kışa Hazırlık’ eğitimi tam size göre…

 

Mutfakta kış hazırlıklarına şimdiden başlamak istiyorsanız MSA’nın ‘Kışa Hazırlık’ workshop’unda buluşalım. Kış aylarında yemeklerinizde kullanacağınız ve sadece mevsiminde en lezzetli halini bulabileceğiniz malzemelerin hazırlanışını ve muhafaza yöntemlerini içeren eğitim; karışık turşudan arpacık soğan ve sarımsak confit’e, kesme erişteden Kastamonu usulü yaş tarhanaya, yemeklik domates sostan kahvaltılık sosa kadar çok özel bir mutfak deneyimi sunuyor.

 

Workshop Tarihi:

10 Eylül Cuma / 10:00 - 15:00 

 

Workshop Ücreti:

420 TL

 

Menü:

Karışık turşu

Arpacık soğan ve sarımsak confit

Kesme erişte

Kastamonu usulü yaş tarhana

Yemeklik domates sos

Kahvaltılık sos

 

Kayıt linki:

https://bit.ly/3j9bqRN 

 

MSA Hakkında

2004 yılında kurulan Mutfak Sanatları Akademisi (MSA), verdiği ayrıcalıklı eğitim ile bugün dünyanın en iyi aşçılık okulları arasında gösteriliyor. T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir özel eğitim kurumu olan MSA, İngiltere kökenli CTH ve City & Guilds, İskoç SQA ve Pearson/Ed Excel tarafından onaylı Türkiye’deki tek eğitim kurumu. Turizm ve yiyecek-içecek sektörlerine tam donanımlı profesyoneller sağlamayı amaçlayan MSA, 2020 itibariyle yılda binin üzerinde yeni mezun veriyor. MSA’da profesyonel eğitimlerin yanı sıra her ay mutfak severlere özel workshop’lar düzenleniyor. MSA kampüsünde profesyonel aşçılık ve profesyonel pasta-ekmekçilik eğitim mutfakları, son teknoloji ekipmanlar ile donatılmış profesyonel barista sınıfı, uygulamalı barmenlik ve miksoloji sınıfı, davet taleplerine yanıt verebilecek donanımlı bir catering mutfağı, mutfak severlere yönelik etkinlikler için tasarlanmış mutfaklar, konularına göre düzenlenerek inşa edilmiş uzmanlık mutfakları, mutfak prodüksiyonlarına özel tasarlanmış stüdyosu, seminer odaları, Türkiye’nin ilk ve tek mutfak oditoryumu, ‘Yeme - İçme Konulu Uzmanlık ve Nadir Eserler Kütüphanesi’ ve yiyecek - içecek tarihi konusunda özel bir koleksiyona sahip müzesi ile MSA Dükkân adlı MSA ürünlerinin satış alanı yer alıyor. Emirgan’daki Sakıp Sabancı Müzesi’nde faaliyet gösteren MSA’nın Restoranı ise, okulun devamı niteliğinde bir eğitim restoranı ve burada çalışan şef adayları, eğitmen şefleri önderliğinde harika lezzetlere imza atıyor. MSA, ayrıca MSA BOX hizmeti ile en sevilen lezzetlerin ev ortamında da kolayca hazırlanabilmesini sağlıyor. Ön hazırlığı MSA tarafından yapılmış, evde son haline getirilebilecek yemekler, pratik ürünler ve taptaze lezzetlerden oluşan menü https://msabox.msa.com.tr/ üzerinden incelenebiliyor.

www.msa.com.tr