İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN U DÖNÜŞÜ

İzmir Büyükşehir Belediyesi Sağlıkçılara verdiği sözü tutmamıştır

İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN U DÖNÜŞÜ

İzmir Büyükşehir Belediyesi sağlık çalışanlarına yılsonuna kadar verilen ücretsiz toplu taşıma ve otopark hizmetlerini belediyenin gelirleri yeterli değil gerekçesiyle iptal etmiş adeta U dönüşü yapmıştır.

Sağlık Bakanlığı Türkiye geneli 1 Temmuz itibari ile normalleşme sürecine girse de sağlık çalışanlarının Pandemi ile ilgili mücadelesi hız kesmeden devam ediyor. Özellikle aşılama ve filyasyon ekipleri sahada, diğer sağlık çalışanları da hastanelerimizde takdir edilecek mücadele vermektedir.

Ancak, İzmir Büyükşehir Belediyesinin yılsonuna kadar sağlık çalışanlarına vermiş olduğu ücretsiz ulaşım ve otopark hizmetlerinden bir anda ne olduysa vazgeçmesi anlaşılır bir şey değildir.

Malumlarınız olduğu üzere Belediye Meclisi tarafından bazı kamu görevlilerine ulaşım hizmetlerinden indirimli/ ücretsiz yararlanmaları doğrultusunda karar alınmıştır. Kamusal bir görevi ifa eden sağlık çalışanlarına da ücretsiz olarak bu hizmetlerden faydalanma imkanının verilmesi, zor şartlar dahilinde görev yapan sağlık çalışanları açısından moral ve motivasyon sağlayacaktır.

Sosyal Belediyecilik anlayışına uymayan bu kararın, sağlık çalışanlarını üzdüğü ortadadır. Her türlü zorlukla mücadele eden sağlık çalışanlarına verilen sözler, alkışlar yerine sağlık çalışanları icraat bekliyor. Bu zor zamanlarında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden ve tüm yetkili kurumlardan fedakârlık yapmalarını istiyor.

Sonuç olarak, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sağlık çalışanları için daha önce vermiş olduğu yılsonuna kadar ulaşım ve otoparkların ücretsiz olmasının devam etmesini talep ediyor.

Türk Sağlık Sen olarak, konunun takipçisi olacağımızı ve mücadelemizi sonuna kadar vereceğimizi tüm kamuoyuna duyuruyoruz.

Şenol ATICI

Türk Sağlık Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı