Her ulusun tarihinde kahramanlar yatar

Bizim tarihimizdeki kahramanların başında Mustafa Kemal Atatürk gelir.

Her ulusun tarihinde kahramanlar yatar

Her ulusun tarihinde kahramanlar yatar. Bizim tarihimizdeki kahramanların başında Mustafa Kemal Atatürk gelir.
10 Kasım 1938 günü saat 09.05'te yaşamını yitiren, Türkiye' Cumhuriyetinin nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk anısını her yıl yaşatırız.
Türk ve dünya tarihine adını altın harflerle yazdıran büyük bir liderin, Türkiye Cumhuriyeti’nin hamisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıl dönümünde onu bir kez daha özlemle, saygıyla, sevgiyle ve rahmetle anıyoruz.
Bizler 10 Kasım’da bu milletin bir değerini, sevdasını, yüreğini, kaybettik. Bizler 10 Kasımları bir matem bir yas günü olarak görmedik, görmeyeceğiz. Bizler 10 Kasım’ları, onun “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla ve asla yorulmazlar.” sözünün ışığında fikirlerine ve gösterdiği hedeflere ulaşmak için daha çok çalışmamız ve her zamanki gibi birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bir gün olarak gördük.

Her Türk vatandaşının görevi Atatürk'ü her 10 Kasım'da anmak ve anlamaktır ve sonraki nesillere de anlatmaktır.

Türkiye Atatürk’ün gösterdiği hedefler doğrultusunda ilerlemesini kararlılıkla sürdürmelidir. Çünkü Atatürk “Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.” sözü ile hedefimizi yıllar önce çizmişti.
Her 10 Kasım , Atamızın vasiyetlerine uyup uymadığımızı değerlendirdiğimiz bir gün olmalıdır.

Atatürk devrimleri günümüzde bir çok ülkede öncü sayılır. Bağımsızlığını kazanamamış bir çok ülkeye Atatürk devrimleri, örnek teşkil etmiştir. Bu sayede görülüyor ki Atatürk uluslararası bir dünya görüşünün sahibidir.

Ulu önder Atatürk yaşamı boyunca ulusu için çalışmış dünyadaki nadir liderlerden biridir. Ömrü yettiğince bize kazandırdığı devrimlerle ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmıştır. Atatürk' ü önce tanımalı ardından yurdumuz ve Türk ulusu için yaptıklarını anlamalı ve anlatmalıyız. Atatürk çok çalıştı ve yorularak aramızdan ayrıldı. Ancak bizler onun birer evlatları olarak izini sürdürmeliyiz. Cumhuriyeti sonsuza ayakta tutmak için çaba göstermeliyiz.

Bu duygularla;

Ebediyete intikal edişinin 84. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı'nın tüm kahramanlarını bir kez daha şükranla ve rahmetle anıyorum.

DİLEK KÖKTAŞ

Leo Global A.ş. Yönetim Kurulu Bşk.