Ad

Bahçeli: Erken seçim yoktur, seçim sayfası 2023'e dek kapanmıştır

91112
Ad

MHP lideri Devlet Bahçeli "erken seçim yoktur, seçim sayfası 2023'e dek kapanmıştır" dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan "CHP Genel Başkanı, tarafsızlık referandumuna hazırız diyor. Türkiye durup durup referandum mu yapacak? Aklı varsa kendine saklasın." ifadelerini kullandı.

"Parlamenter sistemle daha fazla mesafe alamayacağımız 15 Temmuz'da belli olmuştu. Devletin etkin ve verimli çalışması lazımdı. 3 erk arasındaki demokratik ayrımın belirginleşmesi büyük zorunluluktu. İç ve dış sorunlarımız tırmanıyordu.Devlet yönetimindeki fiili düğümün çözülmesi gerekiyordu." diyen Bahçeli, "16 Nisan 2017'de halkoylamasıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne evet denildiğini ve Türkiye Cumhuriyeti'nin 9 Temmuz 2018'de üçüncü evreye geçtiğini" belirtti.

Bahçeli "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi keyfi olarak kurulmadı. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, Türkiye Cumhuriyeti'nin devamıdır. Siyasi istikrarın teminatıdır. Yeni sistemle barajın yüzde 50 + 1'e çıkması müstesna bir uzlaşmayı sağlamıştır." dedi.

'CHP'den bir halt olmayacak'

"CHP Genel Başkanı, tarafsızlık referandumuna hazırız diyor. Türkiye durup durup referandum mu yapacak? Daha neyin referandumundan bahsediliyor?" ifadelerini kullanan Bahçeli, Kılıçdaroğlu içine düştüğü tehlikeli savrulmayı düşünsün. Aklı varsa kendine saklasın. HDP ile aynı tarafta olandan bizim duyacağımız hiçbir şey yoktur." diye konuştu.

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz