Ad

SosyalBen Vakfı, 7 ilden 12 çocuğu İstanbul’da ağırladı

89135
Ad

7-13 yaş arası çocukların yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek amacıyla saha ve atölye çalışmaları gerçekleştiren SosyalBen Vakfı, Elazığ’dan Bayburt’a, Samsun’dan Sivas’a, Rize’den Konya ve İzmir’e toplam 7 ilden 12 çocuğu 19 Mayıs haftasına özel İstanbul’da ağırladı. Dolu dolu bir programla 13-20 Mayıs 2019 tarihleri arasında SosyalBen destekçisi rol model isimlerin de destekleriyle yeteneklerini keşfedip, geliştiren çocuklar unutulmaz bir hafta yaşadılar.

SosyalBen destekçisi Hakan Sabancı’yla 14 Mayıs Salı tarihinde spor dolu bir gün geçiren SosyalBen Çocukları farklı spor dallarını deneyimlemeyi hedefledikleri günde bowling etkinliği gerçekleştirdiler. Hakan Sabancı’nın birebir yakından ilgilendiği bu günde Vodafone Arena BJK Stadı’nda 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’na Özel unutulmaz bir şeref turu gerçekleştiren çocuklar, İstanbul’un eşsiz manzarası eşliğinde boğaz turuna katıldılar.

15 Mayıs Çarşamba günü Çocuklar Ülkesi Kidzania’da keşif dolu bir güne başlayan çocuklar, Happy Nest ev sahipliğinde Defne Ongun Müminoğlu ile Masal Atölyesi’ne katıldılar.

16 Mayıs Perşembe günü İstanbul’un tarihi noktalarını keşfeden çocuklar, MiniaTürk ardından Koç Müzesi’ni ziyaret ettiler. MILKİst Doğal Boya Atölyesi’nde İstanbul’dan aldıkları ilhamla boyama yaptılar.

17 Mayıs Cuma günü ilk kez Marmaray’a binen çocuklar Valilik ziyaretinin ardından, İbrahim Büyükak ile Özdilek AVM sinemasında Yol Arkadaşım 2 filmini izleyen çocuklar, hayatlarında ilk defa bir sinema salonunda izledikleri filmden dolayı büyük heyecan yaşadılar.

18 Mayıs Cumartesi günü Sakıp Sabancı Müzes’ini keşfettikten Fotoğraf Atölyesi’nde katılan SosyalBen Çocukları, devamında Şarkı Okuma Atölyesi’ne katıldılar.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sabahına Galata Kulesi’nde başlayan çocuklar Barış Manço ve Oyuncak Müzesi’ni keşfettikten sonra SosyalBen Gönüllü’leriyle buluştu.

Kurulduğu günden bu yana Kars’tan Edirne’ye Sinop’tan Hatay’a, Nepal’den Moğolistan’a, Kamboçya’dan Karadağ’a kadar Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinde gerçekleştirdiği saha çalışmalarıyla 22.000’den fazla çocuğun hayatına dokunan SosyalBen Vakfı, ilkeleri doğrultusunda çocukların sosyal gelişimlerine katkıda bulunarak yaşadıkları dünyanın farkında ve sorumlu bireyler yetiştirmeyi amaçlıyor.

Ad

Yorum Yaz