Ad

Ünlü futbolculara, Işıklı öğrencilerden 19 Mayıs’ın 100. yılında yeşil çimlerde büyük sürpriz !

89043

FMV Işık Okulları öğrencileri, ünlü veteran futbolculara, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın 100. Yılı’na özel bir sürpriz yaptı. Tümer Metin, Emre Aşık, Hakan Ünsal, Ahmet Dursun, Mert Korkmaz, Faruk Atalay, Ahmet Dursun ve Serdar Kulbilge gibi ünlü futbolcuların yer aldığı ‘Genç Kalanlar Takımı’ ile FMV Işık Okulları öğrencilerinden oluşan ‘Gençler Takımı’nın gerçekleştirdiği futbol karşılaşmasının 19 Mayıs 1919 tarihini simgeleyen 19. dakikasının 19. saniyesi yeşil çimlerde sürpriz bir kutlamaya sahne oldu.

FMV Işık Okulları, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a adım attığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un 100. yılını, Atatürk’ün mirasına sahip çıkan öğrencileri, velileri, öğretmenleri, mezunları ile hep beraber büyük bir coşkuyla kutladı. Etkinliklerin ilgi odağı, FMV Işık Okulları öğrencilerinin veteran milli futbolcularla yaptığı “Gençler - Genç Kalanlar” maçıydı. Okul bandosu ve öğrenciler, sahadaki oyunculara maçın 19. dakikasında unutulmayacak bir sürpriz yaptılar.

Ünlü futbolculardan oluşan ‘Genç Kalanlar Takımı’ ile FMV Işık Okulları öğrencilerinden oluşan ‘Gençler Takımı’nın gerçekleştirdiği maçın 19'uncu dakikasında Atatürk’ün sesiyle maçı durdular, öğrenciler “Ata’mızın Işığındayız ” yazılı büyük bir pankart açtılar ve 'Gençlik Marşı’nı hep birlikte söylediler. Ünlü futbolculara sürpriz olarak gerçekleştirilen bu kutlama, duygu dolu anlara sahne oldu.

Ad

Yorum Yaz