Ad

ERMENİ İSYANI GÜNLÜĞÜ 1915

88003

Kitap Açıklaması

1915 yılında bütün insanlığı içine alıp acılara gömen büyük savaşta Anadolu halkının, Türk veya Ermeni ayrımı yapılmaksızın, çektiği büyük çileyi gözler önüne serme çabasının bir ürünü olan bu kitap; öncelikle Türklere, sonra Ermenilerle birlikte bütün insanlığa hitap etmektedir. Dünyanın en kanlı hesaplaşmalarının yaşandığı 1915 yılının yalan ve sistemli propagandalarla karartılan yönlerine Osmanlı Arşivi'ndeki belge ve yeminli tanık ifadeleriyle ışık tutmaktır. 

Belgesel niteliği taşıyan bu kitapta belgeler, güvenilir yerli ve yabancı kaynaklardaki bilgilerle oluşturulan tarihsel sürecin içinde "yorumsuz" olarak yer almaktadır. Yorum, değerlendirme, kanaat ve hüküm, tamamen okuyucuya bırakılmıştır. Bir anlamda 1915 senesinin bütünsel bir öyküsüdür. Bu yönüyle, benzer yayınlardan ayrılmakta, gerçeğin peşinde koşan insanlara farklı bir bakış açısı sunmaktır.
(Tanıtım Bülteninden)Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Yeditepe Yayınevi

 

Ermeni İsyanı Günlüğü 1915

Osmanlı Arşivleri Yeminli Tanık İfadeleri

Yazar: Orhan Sakin

Genel Yayın Yönetmeni: Mustafa Karagüllüoğlu

Sayfa Düzeni: Semih Aydoğan

Yayınevi : Yeditepe Yayınevi

 

    

 

İlk Baskı Yılı : 2014

Dil : Türkçe

https://www.idefix.com/Kitap/Ermeni-Isyani-Gunlugu-1915/Arastirma-Tarih/Tarihi-Kisiler/urunno=0000000596226?gclid=Cj0KCQjw5J_mBRDVARIsAGqGLZAHwnOp

Ad

Yorum Yaz