Ad

ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SUSMAYACAĞIZ!!

88002
Ad

Değerli Sağlık Çalışanları, Değerli Vatandaşlar, Türkiye Kamusen'e bağlı Şube Başkanları, Değerli Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri ve Kıymetli Basın Mensuplarımız hoşgeldiniz.

Bugün burada memurun hak ve hürriyetlerini konuşmayacağız. İlk önce olmamız gerekeni; İnsanlığı konuşacağız. Kendine insan diyen birinin yaptığı vahşiliği ve bu konu ile ilgili üzüntümüzü öfkemizi konuşacağız.

Hepinizin malumu üzere, “Milletimizi derin bir infiale sürükleyen çocuk istismarı haberlerine bir yenisi daha eklendi. İstanbul Küçük Çekmece’de 5 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik cinsel taciz olayı tüm Türkiye’yi ayağa kaldırmaktadır. Yaşanan elim ve vahşi hadiseden dolayı, suçluların en ağır cezalara çarptırılması için toplumun her kesiminden sesler yükselmektedir.

Geleceğimiz olan çocuklarımıza uzanan kirli ve iğrenç eller kırılmalı, toplumun içinde insan kılığında dolaşanların cezalarını en ağır biçimde çekmesi için gerekli adımlar bir an önce atılmalıdır. Toplumun beklentilerine cevap verilmelidir.

Her defasında son olmasını dilediğimiz bu olaylar malesef ki son bulmak yerine hastalık gibi çeşitli kılıflar ile süslenmeye, toplumda ki kızgınlığın bir takım sözde hümanistlerin açıklamaları ile hafifletilmesine çalışılmaktadır. Bu olaylar toplum vicdanını derinden yaralayan hiç bir mazereti veya izahı olmayan olaylardır.

Bu olayları yapanlar, bu çocukların, annelerin, babaların vicdan sahibi herkesin canını yakanlar, hangi vicdan ile hangi kirli ve sapık düşüncelerin esiri olmuşlardır. Bu yapılanların hiç bir insan lisânında karşılığı olmadığı gibi bu tür olayların siyaseti, partisi, memleketi O'su bu'su olmaz hiç bir mazeret bu olayları akla ve mantığa uygun hale getiremez getiremeyecektir.

Artık bıçak kemiğe dayanmıştır. Körpecik yavrularımızı bu iğrenç sapık ruhlu insan müsveddelerine karşı korumak hepimizin görevidir.

Küçük Çekmece’de yaşanan bu iğrenç olayı lanetliyor bunun artık son olmasını, gerekli yasal düzenlemelerin hayata bir an önce geçirilmesini ve insan suretinde dolaşan sapıklara en ağır cezaların verilmesini bir kez daha yüksek sesle haykırıyoruz.

Bu konuda farkındalık yaratmak, unutulmamasını sağlamak amaçlı tüm sağlık çalışanları ile beraber yakamızda bu olayın korkunçluğunu üzüntüsünü ve kederini simgeleyen siyah kurdela ile görev yapacağımızı ilan ediyoruz

Her ne olursa olsun; ÇOCUKLARIMIZ İÇİN SUSMAYACAĞIZ!!

Barış KOÇAK

Türk Sağlık Sen izmir-1 Şb. Bşk.

Ad

Yorum Yaz