Ad

Mansur Yavaş: Bir suçun mağdurunu suçlu ilan etmek hangi çirkef zihniyetin ürünüdür?

85251

İyi Parti'nin de desteklediği CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş, son günlerde hakkında ortaya atılan iddialarla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, dün düzenlediği basın toplantısında Yavaş'ın 'sahte senetle icra takibi' yaptırdığını ve bundan dolayı hüküm giydiğini öne sürdü.

Yavaş ise bugün düzenlediği basın toplantısında hakkındaki iddiaları reddederek, kendisi hakkında Yargıtay tarafından onaylanmış herhangi bir ceza olmadığını söyledi.

Yavaş, "Şahsın bana verdiği sahte senetle ilgili bir icra inkar kararı vardır. Asıl mağdur benim. Yargıtay’ın hakkımda onayladığı herhangi bir ceza davası, ceza kararı yoktur. Bir suçun mağdurunu suçlu ilan etmek hangi çirkef zihniyetin ürünüdür?" diye konuştu.

Yavaş basın toplantısında şunları söyledi:

"Bu sahte senedi bana bilerek verdiği için dört sene hapis cezasıyla cezalandırılıyor. Şantaj da var dosyada. Eğer icraya verirsen şöyle yaparım gibisinden dosyada belgeler de var. Ayrıca benimle yaptığı tüm görüşmeleri gizlice kaydetmiş. Bunlardan toplamda dört yıl hapis cezasına çarptırılmıştır.

Sayın Ömer Çelik bu şahıs için saygın bir iş adamı diyor ya, bu şahıs kendisi hukuk fakültesinden ayrılmış zamanında ve afla da geri dönüyor. Staj yaparken okul ÖSYM'den gelen belgesi sahte bir şekilde 100 puan artırarak Gazi Üniversitesi'nde geçiş yaptığını ortaya çıkarıyor. Bunun da mahkeme kararı hepinizin önünüzdedir.

Dosyaya intikal eden belgelerden anlaşılıyor ki bu 'saygın' iş adamı çocuk istismarından yargılanıyor. Aynı zamanda şizofren raporu var. Hiçbir ilişkim olmadığı demesine rağmen ıslak imzalı ikrarı da orada. Bu sahteci şahıs ne amaçlıyor? Karar onanırsa hapse girecek. Ayrıca diğer istismar dosyasından da ceza alması yüksek. Hapse girmekten kurtulmak için rakiplerimizin adalet gücünü kullanmak için harekete geçiyor. Ona bu imkanı verenlerin yüzlerine silemeyeceği bir kara leke olarak kazınmıştır."

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz