Ad

Ahmet Ünal: Halkın geçim sıkıntısı had safhada

85203
Ad

Ekonominin büyük bir riskle karşı karşıya olduğunu belirten İYİ Parti Şişli İlçe Başkanı Ahmet Ünal, “Muhalefetin gündemi ekonomi ve halkın geçim sıkıntısı olmalı.” dedi.

Türkiye’nin adım adım bir ekonomik krize sürüklendiğini belirten Ünal, “Ekonomi bilimdir, hamasetle yönünü değiştirmek mümkün değildir. Kötü yönetimden kaynaklanan ve siyasi boyutları da bulunan bu tablonun ortadan kalkması için alınması gereken tedbirler alınmamaktadır” dedi.

Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan kurtulacak potansiyele sahip olduğunu ifade eden Ahmet Ünal, “Yapılması gereken üretim ekonomisine zaman yitirmeden geçmektir. İthalata ve borca dayalı model iflas etmiştir, Türkiye yeniden kendi kendine yetme hedefiyle ve bir seferberlik ruhuyla bu tablodan çıkabilir” diye konuştu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre Türkiye ekonomisinin 2018'in son çeyreğinde % 3 daraldığını, 2018'deki toplam büyüme oranının ise % 2,6 olduğunu hatırlatan Ünal, “Bu tablonun sorumluları vatandaşın bir numaralı sorunu olan geçim sıkıntısını gündemden düşürmek için yapay tartışma ve kavgalardan medet ummaktadırlar. Muhalefet partileri bu oyuna gelmemeli ve vatandaşın asıl gündemi olan ekonomiyi ve had safhadaki geçim sıkıntısını işlemeye devam etmeliler.” dedi.

Ad

Yorum Yaz