Ad

Ömer Çelik: Mansur Yavaş sahte senetle icra takibi yapmış mıdır, yapmamış mıdır?

85180
Ad

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, bir gazetede, Millet İttifakı’nın CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’la ilgili çıkan sahte imzalı senet takibi yaptığı iddialar için “açıklama” çağrısı yaptı.

"CHP’nin Ankara’ya Belediye Başkanı olarak önerdiği şahsın sahte senet takibi yaptığı, bu senetteki imzanın sahte olduğuna dair raporlar var. Bizim kendi incelememiz sonucunda vardığımız sonuçlar; belgeli, bilgili sonuçlar olarak vahim doğrusu bazı durumların olduğunu ortaya çıkardı. Öncelikle Yavaş ile ilgili olarak ortaya atılan iddia, sahte senet kullanarak icra takibi yaptığına dairdir.

Bu şahsın kötü niyet cezası ve para cezasına çarptırıldığı ve Yargıtay tarafından onandığı bir tabloyla karşı karşıyayız. 2016’da Yargıtay tarafından onaylanmış, kesinleşmiş. CHP yönetimi tarafından iddiaların neden örtbas edildiği de ortaya çıkmış oluyor. CHP ve Mansur Yavaş’ın açıklaması gerekiyor.

Sahte bir senetle icra takibi yapmış mıdır, yapmamış mıdır? Dava sürecinin kesinleştiğini, 2016’da Yargıtay tarafından kesinleştiğini söylüyoruz. Bununla ilgili kesinleşmiş yargı süreci var mıdır, yok mudur? Bu karar bilinmesine rağmen CHP yönetimi ve Ankara’yı yönetmeye aday olan bu kişi neden açıklama yapmamıştır? Vatandaşa saygı gereği bu açıklamayı yapması gerekirdi."

 

Mansur Yavaş: Ara açıldıkça iddiaları ısıtıp önümüze getirdiler

Mansur Yavaş, Ömer Çelik’in açıklamalarının ardından Ankara'daki seçim çalışmaları sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. “Kirli siyaset kimseye yaramaz” diyen Yavaş, konuyla ilgili Salı günü bir basın toplantısı düzenleyerek iddialarla ilgili açıklama yapacağını belirtti:

"Bunun cevabını yarın benden alacak. Kocaman partinin kimin peşine düşüp onun iddialarıyla kamuoyunu bu kadar meşgul ettiğini herkes görecek. Ben hep şunu tavsiye ediyorum: Kirli siyaset kimseye yaramaz. Kirli siyaseti yapanlara özellikle, ‘elinize yüzünüze bulaşır’ diyorum.

Daha önce biliyorsunuz, taksicileri Kızılay’a sokmayacak diye yalan söylediler, ağzımdan böyle tek bir kelime çıkmadı. Bana sahip çıktıkları için Mansur Yavaş Makedonyalı dediler. Arkasından duvarlara ‘yavaş yavaş devrim’ yazdılar, şikayet ettik. O yetmedi, ‘her biji Mansur’ diye Kürtçe yazı yazıp bizi terörle ilişkilendirmek istediler, o da yakalandı belediye personeli çıktı.

Bu haberler de aslında aralık ayında gazetelerde çıktı ve aslında bütün gazetelere de gönderildi. Kendileri o zaman rağbet etmediler. Ancak anketlerde ara açıldıkça ısıtıp önümüze getirdiler. Yine ellerine yüzlerine bulaşacak. Yarın açıklamalarımı geniş bir şekilde göreceksiniz. Yarın basın toplantısı yapacağım."

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz