Ad

Meral Akşener: O makamda oturan kişi kim olursa olsun Türkiye'nin Cumhurbaşkanı'na laf söyletmeyiz

83057
Ad

İYİ Parti lideri Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Suriye konusunda harekete geçmeye çağıran Akşener, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Tunç Soyer eleştirilerine ilişkin olarak, "Sadece babası üzerinden herhangi bir evladın suçlanması olmaz" dedi.

"Türkiye'yi yönetenlere seslenmek isterim ki, hadsizce tehditlere boyun eğmeyin. Korkmayın. Türk milleti güçlüdür. Cumhurbaşkanı'nın yaptığı hataların sonuna kadar takipçisi oluruz ama kol kırılır yen içinde kalır. O makamda oturan kişi kim olursa olsun Türkiye'nin cumhurbaşkanına kimseye laf söyletmeyiz. O makam bağımsızlığımızın sembolüdür.

Cumhurbaşkanı Suriye ile alt düzeyde görüşmeye başladığımızı belirtti. Ne görüşüyorlar bilmiyoruz ama çözülmesi gereken sorun nedir onu biliyoruz. Bir an önce Suriyeli sığınmacıları evlerine sağ sağlim evlerine göndermeyi konuşun. Sakın ola karşımıza 'Suriyelilere vatandaşlık verelim' diye çıkmayın, aklınızdan bile geçirmeyin. 

Sadece babası üzerinden herhangi bir evladın (Tunç Soyer) suçlanması olmaz. İyi Parti'ye düşmanlık edenler, düşmanlık edebilmek için dininizi ortaya attılar. Yapmayın be kardeşim. Yazıktır, günahtır. Bizim kimseyle bir düşmanlığımız yok. Ucuz yöntemlere başvurmayın, siyaseti bu kadar ayağa düşürmeyin.

Sakarya'daki tank palet fabriklasını Katar'lılara neden ve niçin verildiğini soruyoruz, ses çıkmıyor. Gerçekten merak ediyoruz. Varsa haklı bir gerekçeniz söyleyin de bilelim. Çünkü endişeliyiz. Bunu stratejik bir hata olarak görüyoruz."

Meral Akşener, İYİ Parti Genel Başkanı

 

Akşener’den Sedat Peker’in silahlanma çağrısına tepki: “İçişleri Bakanı'nı göreve davet ediyorum”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhur İttifakı'na destek açıklarken “silahlanın” çağrısı yapan Sedat Peker konusunda İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu göreve çağırdı.

Partisinin grup toplantısı sonrasında gazetecilerin sorusu üzerine Akşener şu görüşleri dile getirdi:

"Bu tür çağrılar, bu tür davranışlar İçişleri Bakanlığı’nın görevini yapmadığı anlamına gelir. İçişleri Bakanlığı bu iradeyi koymadığı taktirde kaos çıkar. Bu tür gruplar insanlar cesaret alır. O zaman sokağın dili konuşmaya başlar. Bu da Türkiye açısından son derece yanlış, son derece kötü bir iştir. İçişleri Bakanlığı ve Sayın Bakanı ben göreve davet ediyorum. Böyle bir şey olmaz. Türkiye’nin huzura ihtiyacı var."

Sedat Peker, İstanbul Ataşehir’de katıldığı bir açılışa gelenlere 31 Mart yerel seçimleri ile ilgili şöyle seslenmişti:

“Şimdiden seçimlerde YSK’yi tanımadıklarını söylüyorlar, seçim sonucuna göre insanları, partililerini sokaklara dökecekler. Bunun amacı terör örgütleri mensuplarının da o partililerin arasına katılıp ülkeyi yakmaları ve yıkmalarıdır. Polisimiz, askerimiz güçlüdür ancak bu ülkenin evlatları da bu ülkenin sokaklarını koruyacaklar. Bu sebeple imkânı olanlar ruhsatlı silahlar, av tüfekleri alsınlar, mutlaka hazırlıklı olsunlar.”

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz