Ad

Ekin Bike Patrol, CES 2019’da Akıllı Şehirlere İnovasyon Örneği Oldu

81663

Türkiye Bilişim İhracat Lideri Ekin Teknoloji, CES 2019’da dünyanın ilk ve tek akıllı devriye bisikleti Ekin Bike Patrol’ün yenilenen geliştirilmiş versiyonunu dünya teknoloji sektörü takipçilerine tanıttı. Bisiklet devriyelerine uygun ve kompakt olarak tasarlanan Ekin Bike Patrol, Akıllı Şehirler kategorisinde Ekin Teknoloji’ye CES İnovasyon Ödülü getirdi. CES İnovasyon Ödülleri, fuarda sergilenen teknoloji ürünleri arasında tasarımı ve mühendisliği ile örnek sergileyenlere veriliyor.

Yüzde 100 yerli mühendislik ile geliştirdiği güvenli şehir teknolojileri ile iki yıl üst üste Türkiye Bilişim Hizmetleri İhracat Lideri olan Ekin Teknoloji, dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2019’a katıldı. Ekin Teknoloji, dünyanın ilk ve tek akıllı devriye bisikleti Ekin Bike Patrol’ün yenilenen geliştirilmiş versiyonunu 155 ülkeden yaklaşık 185 bin ziyaretçi çeken fuarda dünya teknoloji sektörü takipçilerine tanıttı.

Ekin Teknoloji, Akıllı Şehirler kategorisinde Ekin Bike Patrol ile CES İnovasyon Ödülleri’ne layık görülen şirketler arasında yer aldı. CES İnovasyon Ödülleri, fuarda sergilenen teknoloji ürünleri arasında tasarımı ve mühendisliği ile örnek sergileyenlere veriliyor, ödül alan ürünler Las Vegas’ta ödül sergisinde yer alıyor. CES 2019’a 4.500’ü aşkın şirket katılırken aralarında Ekin Teknoloji’nin de bulunduğu 469 şirket, akıllı şehirler kategorisi kapsamında ürünler sergiliyor.

Bisiklet devriyelerine uygun ve kompakt olarak tasarlanan Ekin Bike Patrol, hareket halindeyken sabit sistemlerin ve motorlu araçların kontrol edemediği alanlarda şüpheli araçların hız veya park ihlallerini tespit edebiliyor. Devriye gezdiği süre boyunca görüş alanını sürekli olarak kaydeden sistem, kara listede bulunan araçları plakaları sayesinde tespit edip, kontrol merkezine eş zamanlı olarak bilgilendirmede bulunabiliyor.

 

Yapay Zeka ile Tüm Ülkelerin Plakalarını Tanıyabiliyor

Ekin Bike Patrol, Ekin Teknoloji’nin yapay zeka ile geliştirilen diğer güvenli şehir teknolojileri ürünlerinde olduğu gibi plaka tanımada yüzde 99 doğruluk oranına sahip. Bike Patrol, şehirlerin güvenliğini artırmak amacıyla polis, jandarma, itfaiye gibi araçlar için tepe lambası konseptinde tasarlanan Ekin Patrol G2 gibi tüm dünya ülkelerinin birbirinden farklı tasarıma sahip plakalarını tanıyabiliyor.

Ad

Yorum Yaz