Ad

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu

81453
Ad

Cumhurbaşkanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi ideri Recep Tayyip Erdoğan, Meclis'te partisinin grup toplantısında konuştu.

"Bu ülkenin meşrebi ve duruşu belli olan Cumhurbaşkanını bira içmeye, Mozart dinlemeye zorlamak faşistliğin dik alasıdır. En son 2-3 gün önce bir konserden çıkan başı açık başörtülü kızlarımıza bu şekilde sataşıp, 'Suudi Arabistan'a gidin, burada ne işiniz var' diyenleri düşünün. Adı da sanatçıymış. Dert başka... Ne derseniz deyin, bu ülkede insanların yaşam biçimiyle uğraşan CHP zihniyetidir. AK Parti tam aksine yaşam çeşitlerini garanti altına alan bir zihniyettir."

"Düzenli sosyal yardım alan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın aylık 150 kw/saat elektrik tüketimini devlet olarak biz üstleniyoruz. Bu kapsamda 2,5 milyon üzeri hanede 80 liralık elektrik faturasını devlet karşılayacak."

"Kredi kartı borcunu ödemekte zorlanan vatandaşlarımızın, Ziraat Bankası aracılığıyla, kredi kartı borçları tek bir çatı altında toplanacak. Hangi banka olursa olsun, buradan alınan krediyle borçlar kapanacak. Aylık gelirine uygun şekilde bu borcunu ödeyecek."

"Halkbank, esnaf ve sanatkarların işletme giderlerini karşılamak üzere 22 milyar liralık kredi kullandıracak."

"Bolton’ın İsrail’den verdiği mesajı kabullenmemiz, bunu yutmamız mümkün değildir. YPG/PYD kimdir, PKK kimdir bunları tanımıyor. Hiçbir zaman PKK/YPG benim Kürt kardeşlerimin temsilcisi olamaz. Teröre yeni bir tarif mi geliştirdiniz? Bolton çok ciddi bir yanlış yapmıştır. (...) Harekat için hazırlıklarımızı büyük ölçüde tamamladık. Çok yakında harekete geçeceğiz."

"Kürtler katledilecek diyenler, meselenin ardını biliyor. Biz canlarını ve geleceklerini kurtarmak için Suriye'den gelen hiçbir kişiye ne dinini, kökenini sormadık, sormayız. Şu anda Kobani'den ülkemize gelen 200 bin Kürt kardeşimizi kim barındırıyor? Hangi Kürt öldürüldü, teröristten başka? Cudi'ye de girereiz, Gabar'a da gireriz gereğini yaparız. İnlerine gireriz."

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz