Ad

Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında konuştu

81451

MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin Meclis'teki grup toplantısında konuştu.

"Günümüzün karmaşıklaşan hayat şartlarında vatandaşlarımızın ruhsal olarak da zorluk çektiğini görüyoruz. Tüm bu sorunlarla şuurlu, programlı başa çıkabilmek için bir toplumsal sözleşmeye, ruh sağlığı yasasına ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Gelişmiş toplumlarda bu yasa vardır. Türkiye'de bu alanda bir boşluk vardır. Ruh sağlığı yasasını TBMM'den çıkarılmasını içtenlikle bekliyorum. Şiddet vakaları, kadın cinayetleri, derin anlaşmazlıklar tehdit edici seviyededir."

Son dönemlerde artan sosyal şiddet, toplumsal gerginlik bizi fazlasıyla kaygılandırmaktadır. 31 Mart seçimlerine yaklaştıkça ihtilaf ve anlaşmazlıklar alarm verici boyutlara çıkmıştır. Gizli ve gizemli eller devrededir. (...) Bu düşmanlıkların hepsi üst akıl tarafından planlanmaktadır. 31 Mart'a kadar daha fazla olaya şahit olma ihtimali fazladır."

"Fırat’ın doğusu fitnenin boynudur. Bu boyun vurulmalıdır, bu boyun bedeninden ayrılmalıdır. Refakatçisi emperyalizm olan Rojava projesi tedavülden kaldırılmalıdır. Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğünü sakatlayacak, Türkiye’nin milli güvenliğini sabote edecek her türlü mütecaviz tertibe karşı uyanık olmak zaruridir."

"ABD'nin Suriye'den çekilme kararı oyundur, stratejik oyalamadır. (...) Bolton musun, Dalton musun bilmem. Türkiye bağımsız ve egemen bir devlet olarak ne yapacağını sana ve patronuna mı soracak? Bu ne küstahlıktır! Nasıl bir terbiyesizliktir! Kürtleri koruyacaklarmış, Kürtlerin Türkler tarafından katledilmemesini güvenceye alacaklarmış. Müttefikleri Kürt savaşçılarıymış. Müttefik olduğunuz insan kasaplarının, bölücü hainlerin, Kürt kardeşlerimizle en ufak ilgi ve alakaları kesinlikle yoktur. Bunlar teröristtir, canidir, görüldükleri yerde imhaları vaciptir."

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz