Ad

​Procat, TİDER İçin İyilik Peşinde Koşmaya Devam Ediyor!

77552
Ad

Kurulduğu 2004 yılından beri yeni teknolojilere yatırım yaparak çağrı merkezi dünyasında “Güvenilir iş ortağınız” mottosuyla hızlı bir yükseliş yakalayan Procat, sosyal sorumluluk projeleri ile de sektörde adından sıkça söz ettiriyor. Firma, 40. Vodafone İstanbul Maratonu’na Temel İhtiyaç Derneği-TİDER ekibi ile beraber iştirak edecek ve “Adım Adım - İyilik Peşinde Koş” projesine destek olacak.

Yardımseverlik koşusuna 35 kişilik bir kadro ile katılacak olan Procat ekibi, 11 Kasım 2018 tarihinde 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda TİDER’in yanında yer alacak ve sivil toplum örgütünün yoksulluk ve israfla mücadele çabalarına destek olmak için ek için kaynak yaratacak.

 

Ülke çapında yeni destek marketler için TİDER Procat el ele

Adım Adım,2008 yılının Mart ayında yurt dışında ‘Charity run’ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu.

Yardımseverlik koşuları aracılığıyla ülkemizin önemli sosyal sorumluluk projelerine maddi kaynak ve tanıtım desteği sağlayan Adım Adım Oluşumu, 2008 yılından bu yana 43 bin gönüllü koşucu ile 40 sivil toplum kuruluşu için 347 bin bağışçıdan 37 milyon TL bağış toplanmasına imkân sağlayarak binlerce kişi için umut ışığı oldu.

Temel İhtiyaç Derneği ise yürüttüğü Destek Projesi ile israf, yoksulluk ve işsizlik gibi üç büyük toplumsal sorunu birbiriyle yapıcı şekilde ilişkilendirerek çözüm üretmeye odaklanan bir sivil toplum kuruluşu. Dernek israf edilen tonlarca ürünü ihtiyaç sahipleriyle, geçinme zorluğu çeken insanları da iş olanaklarıyla buluşturan Destek Projesini ülke çapında yaygınlaştırmayı hedefliyor. Dernek bugüne kadar, 77660 kişinin destek marketten ücretsiz alışveriş yapmasına imkân sağladı. Destek İK ile sağlanan istihdam sayısı ise 70’e ulaştı.

Destek Market ve Destek İK’dan oluşan Destek Projesine ek kaynak sağlamak için yardımseverlik koşusuna katılan 35 kişilik Procat ekibi, organizasyon kapsamında hem sağlıklı yaşam ve sporun önemine bir kez daha dikkat çekecek, hem de toplanan bağışlar ile Destek Marketler üzerinden yardım alan vatandaşlarımızın sayısının artmasına olanak tanıyacak.

“Adım Adım Yardımseverlik Koşusu” ile şirket genelinde gönüllü yöneticilerin ve ‘beyaz yakalı’ sporseverlerin TİDER adına ter dökeceğini ve bağış yapılması için çağrıda bulunacaklarını belirten Procat Şirketler Grubu CEO’su Tarkan Ersubaşı grup bünyesindeki şirketlerinden 35 kişinin koşuya katılmasının kendisini çok mutlu ettiğini belirtti. Ersubaşı konuşmasını şöyle sürdürdü:

“TİDER bu sene İstanbul Maratonu’nda 1250 ailenin Destek Marketlerden temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için kampanya başlattı. Biz de şirket olarak hem anlamlı bir hayır işine destek olacağız, hem de sağlıklı yaşam için sporun önemine dikkat çekeceğiz. Yardımseverlik koşusu yoluyla dar gelirli insanlar ve gezegenimiz için fayda yaratmış olmaktan çok memnunuz.

Kampanya kapsamında her 265 TL bağış ile bir ailenin bir yıl boyunca tüm temel ihtiyaçları karşılanıyor. Aileden çalışabilir durumdaki kişilere iş bulunabiliyor ve her bir aile başına 256 kg ürün israftan kurtarılıyor. TİDER’in 2018 iyilik koşusu hedefi 1.250 aile için 331.250 TL kaynak sağlamak. Elimizden geldiği kadar kendilerine destek olacağız.”

Son yıllarda ülkemizde şirketler sadece kendi amaçları doğrultusunda çalışmıyorlar. Aynı zamanda çevresine duyarlı ve bulunduğu toplumun ihtiyaçlarına seslenebilen bir anlayışla çeşitli STK’lara destek veriyorlar. Bu girişimleri elimizden geldiğinde destekliyoruz” şeklinde konuşan Ersubaşı konuşmasını şu sözlerle bitirdi: “Sosyal sorumluluk projelerinin insanlığa,müşterilerimize, çalışanlarımıza ve şirketlerimize kattığı değerin farkındayız. Yaşadığı çevreye katkı sağlayan şirketlerin sayısının katlanarak artmasını temenni ediyoruz. Bu vesile ile sektörümüze seslenmek ve kampanyamıza destek ricasında bulunmak isterim.”

Ad

Yorum Yaz