Ad

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu

77405
Ad

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu:

Bazı öğrencilerimiz 'illa da burs' diyor. Evladım, illa da burs yok! Sen krediye de müracaat etsen, faiz uygulaması yok. Size en uygun taksitlerle ve sigortalı işe girdiğiniz zaman devlet bunu sizden tahsil edecek. Hani bir aralar sağolsun bir dostumuzun lafı vardı, 'Oxford'u Hakkari'ye getirdiniz de okumadık mı?' gibi. Biz işte bunu yaptık, üniversiteleri oraları getirdik. "
Bir trafik kazası geçirdim, Bolu Dağı'nda garibim Osman'ın eline ilaç şisesi verildi. O tutuyor serumu, 4 kişi minibüsün içinde yatıyoruz. 'Sigortalı mısın emekli misin?' diyor soruyorlar komada. Bay Kemal'in genel müdürlüğü buydu. Bugün ülkemizde genel sağlık sigortası şemsiyesinin dışında kalan kimse yoktur."
Kısa zamanda hayvan ithaline ihtiyacımız olmayacak. Allah'ın izniyle vatandaşımıza ucuz eti yedirmeye devam edeceğiz. Biz fiyatları şöyle rantabl seviyeye düşürmek için gerekirse cari açığı bile düşünmeden ithale gider, piyasayı biz balans ederiz. "
(Kılıçdaroğlu'na tepki) Bu zat CHP'nin belediyecilikte başarılarını anlatırken Muğla Büyükşehir Belediye başkanını örnek veriyor. Her yeri kreşlerle donattığını söylüyor. Arkadaşlar araştırdılar. Büyükşehir belediyesinin yaptırdığı tek bir okul dahi bulamadılar. Hiç olmayan bir şeyi dakikalarca ballandıra ballandıra anlatmanın adı nedir? Artık psikiyatrist mi olur, yoksa Pensilvanya'daki şarlatan mı olur sorunu çözecek, birisini bulup bu işi bir neticeye bağlar herhalde. Bu zatın yalanlarını ortaya dökmekten, tazminat almaktan yoruldum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti grup toplantısı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Erdoğan: ABD'nin İran'a yaptırım kararını doğru bulmuyorum

ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları için "Böyle bir yaptırıma uymayız. Yaptırım kararını doğru bulmuyorum" diye konuşan Erdoğan, kararı "dünyanın dengesini bozmaya yönelik" bir adım olarak niteledi.

Bunlar, uluslararası hukuka da diplomasiye de aykırı. Emperyal bir dünyada yaşamak istemiyoruz."

Erdoğan'dan Binali Yıldırım açıklaması: Sizin gönüllerinizden geçeni hayata geçiririz

Erdoğan yerel seçimlerde Binali Yıldırım'ın İstanbul'dan olası adaylığına ilişkin, "Sizin gönüllerinizden geçeni takvim içinde hayata geçiririz, sabırlı olmak lazım" açıklamasında bulundu.

'ABD-YPG devriyesi kabul edilebilir değil'

Cumhurbaşkanı, ABD askerlerinin geçen hafta Suriye'nin kuzeyinde başlayan YPG ile ortak devriyesine de tepki gösterdi:

Bunları kabul etmemiz mümkün olmayacağı gibi böyle bir durum sınırda ciddi olumsuzluklara neden olur."

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz