Ad

İlayda Hancı Korkut, Uluslararası Yarışta Podyum Gördü

75645

BANTBORU Off-Road Team renkleriyle Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonasında sınıf birinciliği hedefleyen ülkemizin tek kadın Off-Road Şampiyonu İlayda Hancı Korkut, yaklaşık 10 ülkeden katılım gerçekleşen uluslararası Baja Troia Turkey yarışında da podyumda yer aldı. Bu yarışın tek kadın pilotu olarak dikkat çeken ve kendi sınıfında (TH1) İkincilik elde eden İlayda Hancı Korkut, geçen sene üçüncü olduğu yarışta podyumdaki yerini de bir basamak yukarı taşıdı.

BANTBORU Off-Road Team renkleri taşıyan Suzuki Grand Vitara’sı ile 2018 Türkiye Ulusal Off-Road Şampiyonasında sınıf birinciliği hedefine emin adımlarla koşan İlayda Hancı Korkut, sezonda ikinci bir hedef olarak belirlediği Baja Troia Turkey’de de podyum görmeyi başardı. İlayda Hancı Korkut, bu yarışta tek kadın pilot olarak yer aldı. 30’dan fazla ekibin start aldığı yarışın zorlu parkuru, ekiplerin yarısına yakının yarış dışı kalmasına neden oldu.

4 – 7 Ekim 2018 tarihleri arasında, dört gün süren Baja Troia Turkey yarışında, 500 Km özel etap olmak üzere 822 Km’lik parkur, 10 etap halinde aşıldı. 6 Ayaktan oluşan Doğu Avrupa BAJA Takviminde 5inci Ayak yarışı olarak yer alan Baja Troia Turkey, ülkemizin yanı sıra, İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Azerbaycan, Romanya, İsrail ve KKTC başta olmak üzere yaklaşık 10 ülkeden iddialı yarışmacıları bir araya getirdi. Baja Troia Turkey İSOFF tarafından bu sene ikinci kez Türkiye’de düzenlendi.

BANTBORU Off-Road Team ekibi, ulusal şampiyonanın 29 – 30 Eylül tarihlerinde Denizli’de düzenlenen beşinci ayağını kendi sınıflarında birinci olarak tamamladıktan hemen sonra, Çanakkale’ye gelerek, Baja Troia Turkey startında, yerini aldı.

Yarışın tek kadın pilotu İlayda Hancı Korkut pilotajında, TH1 sınıfında mücadele eden ekibin copilot koltuğunda, her zamanki gibi Batuhan Korkut oturdu. Başarılı bir mücadele sergileyen ikili, yarışı TH1 İkincisi olarak tamamladı ve podyum hedefini gerçekleştirdi.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun BANTBORU Off-Road Team !

Grand Vitara’nın BANTBORU Off-Road Team renklerine ilk kez, geçen yıl bu yarışta büründüğünü hatırlatan İlayda Hancı Korkut, “Asıl hedefimiz ulusal şampiyona, ancak Baja Troia çok önemli bir yarış ve Çanakkale’nin benzersiz atmosferinde düzenlenmesiyle ayrı bir anlam taşıyor. Geçen yıl üçüncü olduğumuz bu yarışa, bu yıl yine podyum hedefiyle katıldık aldığımız netice ile podyumdaki yerimizi de bu yıl bir basamak yukarıya taşıdık” şeklinde konuştu.

Yarışın zorlu ve kırıcı bir parkurda koşulduğunu belirten İlayda Hancı Korkut, “Etap kilometrelerinin de uzun tutulmuş olması, ayrıca zorlayıcı idi. Gösteri etaplarında seyircilerin gözü önünde, diğer etaplarda da Çanakkale’nin muhteşem doğasının kalbinde mücadele ettik. Sponsorumuz BANTBORU’nun Rekabetçi Performans felsefesiyle podyumda yer aldığımız bu yarışta bir diğer amacımız da, uzun vadeli hedeflerimiz doğrultusunda yabancı rakiplerle göre kendimizi tartmaktı. Ulusal şampiyona hedefimizi aklımızda tuttuk, hızlı ancak akılcı bir tempoda yarıştık. Start eden ekiplerin ancak yarısına yakınının finiş gördüğü bir yarışı, podyumda yer alarak bitirdik” dedi.

Ad

Yorum Yaz