Ad

Şişli'de sünnet şöleni

73795

Şişli Belediyesi, 200 çocuk için sünnet anılarını şölene dönüştürdü. Belediye Başkanı H. Hayri İnönü çocuklar ve ailelerinin katıldığı sünnet düğününde “İslam dininde ve geleneklerimizde önemli bir yeri olan sünnet, çocuklar için çok özel bir anı. 200 çocuğumuzu ve ailelerini burada bir arada görmekten ve heyecanlarını paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Şişli Belediyesi tarafından sünnet ettirilen 200 çocuk ve aileleri Başkan H. Hayri İnönü’nün ev sahipliğindeki düğünde bir araya geldi. Şölen tadındaki düğünde çocuklar büyük bir coşkuyla sünnet kıyafetlerini giydi ve bu özel günün tadını çıkardı.

Birlik ve beraberliğin var olduğu Şişli’de kültürümüzü yaşatmaya önem verdiklerini belirten Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü, İslam dininde ve geleneklerimizde önemli bir yeri olan sünnet, yetişkinliğe atılan ilk adım olmasının yanı sıra çocuklar için çok özel bir anı. Biz de bu anlamlı günü mutlulukla ve gülümseyerek hatırlamaları için bir şölene dönüştürmek istedik. 200 çocuğumuzu ve ailelerini burada bir arada görmekten ve heyecanlarını paylaşmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

İnönü sünnet edilen çocuklara da “Kıymetli çocuklar, geleceği emanet ettiğimiz sizlerin saygı, sevgi ve hoşgörüyü yaşamınız boyunca yanınızdan ayırmayacağınıza yürekten inanıyorum. Tüm günleriniz bu denli renkli olsun!” sözleriyle seslendi.

Sünnet şöleni, hem çocuklar hem de aileleri için özel olarak hazırlanan müzik, animasyon ve oyunlarla renklendi.

Ad

Yorum Yaz