Ad

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ekonomik savaşı başarılı bir şekilde vereceğiz

72525
Ad

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türk Lirası'ndaki değer kaybına yönelik olarak kısa bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'ta Ulu Camii'de yaptığı açıklamada, Ordu'daki sel ile ilgili konuşurken "İnşallah bu felaketleri de atlatacağız ama ekonomik savaşı da başarılı bir şekilde vereceğiz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayburt'ta Ulu Camii'de caminin mikrofonundan cemaate seslendi.

Dün Rize'de bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Bayburt ve Gümüşhane'yi ziyaret ediyor.

Cumhurbaşkanının ilerleyen saatlerde daha kapsamlı açıklamalarda bulunması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Dolar molar bizim yollarımızı kesmez

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bayburt'ta halka seslenirken, Türk Lirası'nda yaşanan değer kaybına yönelik şunları söyledi:

"Dolar molar bizim yollarımızı kesmez hiç endişe etmeyin ama yine söylüyorum yastığının altında doları, avrosu, altını olan varsa bunu gitsin Türk Lirası ile bankalarımızda bozdursun Bu bir yerli, milli mücadeledir. Bu bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere benim milletimin cevabı olacaktır."

"Bugün için değil de ne zaman, onun için yerli paramazla inşallah bunlara cevabı verelim."

"Bizim bu birliğimiz beraberliğimiz Batı'ya en büyük cevap olacaktır."

"Çok basit bir takım görüş ayrılıkları üzerine bina edilen bu saldırıların hedefinin çok başka olduğu açıktır"

"Tüm olumsuz ihtimallere karşı hazırlıklarımız var. Döviz kurlarına bakıp el ovuşturanlar hiç heveslenmesinler. Faiz lobilerine sesleniyorum hiç heveslenmeyin, bu milletin sırtından kazanamayacaksınız. Bunlar bizim için ancak hedeflerimize yürüdüğümüz yolda dönemsel araçlar olabilir."

"Nitekim şimdiden İran'dan Rusya'ya, Çin'den Avrupa ülkelerine kadar pek çok yerle önemli mesafe katetmiş durumdayız."

"Bu haramzadelere vereceğimiz en büyük cevap daha çok çalışarak üretimi artırmak olacaktır. Milletimizin tüm fertlerini tüm imkanlarını üretim, istihdam yolunda seferber etmeye davet ediyorum."

"Darbecilere karşı meydanları doldurduğumuz gibi şimdi de iş yerlerimizi, fabrikalarımız dolduralım. Türkiye'yi içine hapsedilmeye çalışıldığı cendereden çıkarmanın yolu kenara çekilmek değil, ileri atılmaktır."

BBC TÜRKÇE

Ad

Yorum Yaz