Ad

"Artık farkına varın, aynı gemideyiz!"

72444

Millet olarak zor zamanlardan geçiyoruz. Memleketin içine düştüğü, düşürüldüğü durum elbette can yakıyor. Geleceğe dair karamsarlık hakim. Devletin bütün kurumları gözlerimizin önünde yok edildi. Koca devlet kabile yönetilir gibi yönetiliyor. Hukuk devletinden çok polis devletine benzedik. Evet bunların hepsi gerçek AMA bu gerçekler resmin genelini görmemizi engellemesin, gözümüze perde indirmesin.

Evet size sesleniyorum, AKP’nin başarısızlıklarının eseri olan vakalara sevinen arkadaşlar! Mesela doların euronun yükselişine; Amerika’nın ülkemize uyguladığı yaptırımlara; Suriye bataklığına saplanışımıza; toplumdaki yozlaşmaya; enflasyonun yükselmesine… Bütün bunlara AKP sebep olduğu için ve onun yıkılışına vesile olabileceği umuduyla sevinen arkadaşlar, bu seslenişim sizlere! Yapmayın, etmeyin, eylemeyin!

Farkındamısınız bilmiyorum ama yukarıda adı geçen vakıaların hepsi ülkemizi uçurumun kenarına getiren, siyasi ve ekonomik olarak adım adım iflasa sürükleyen olaylar. Bunlara vesile olanın AKP iktidarı olması bu olaylara sevinmemize sebep olmamalı bilakis neticeleri itibariyle içimizi yakmalıdır. Burada AKP gelir geçer, kimler gelip geçti siyaset sahnesinden ama gelip geçecek başka bir ülkemiz yok!

Bu memleket hepimizin. Hepimiz aynı gemideyiz. Bu takınılan tavır doğru bir tavır değil! Ayrıca AKP iktidarının yanlış politikalarının eseri olan mevcut atmosferden kaynaklı sakın ola ki AKP seçmenini suçlamayın! Bu suçlamadır asıl tehlikeli olan, bu suçlamadır asıl milleti ortasından ikiye bölecek olan! Burada suçlanacak olan kesimler iktidar partisi, muhalafet partileri, aydınlar ve bürokratlar yani devletin önde gelenleridir.

Yapılması gereken ise bu kötülük ile sonuna kadar mücadele etmektir. Oh olsun veya biz demiştik demekle bir yere varamayız, olanlar oldu artık geleceğe bakmalıyız. Artık farkına varmalıyız, ülkenin bu iki kanadının birbirlerini anlayamamaları ve sürtüşmeleridir ki bu musibetin doğumuna sebep olmuştur.Yaşadığımız acıların bizlere değer katması için bu kutuplaşmanın tarafları birbirlerini daha iyi anlamalı ve geçmişten ders çıkarmalıdır. Kabus gibi bir dönemin ardından doğacak olan güneşe bizi götürecek yegane yol budur!

Ad

Yorum Yaz