Ad

Okan’da Büyük Buluşma

72420

İstanbul Okan Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, Rektör Prof. Dr. Şule Kut, Aday İlişkileri Müdürü Servet Gülsün Şirin ve akademisyenler, 8 Ağustos 2018 Çarşamba günü Tuzla Kampüsü’nde gerçekleştirilen “Büyük Buluşma” etkinliğinde üniversite adaylarıyla bir araya geldi. İstanbul Okan Üniversitesi’nin dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokulu müdürleri öğrencilerin ve velilerin sorularını yanıtladı. Öğrenci ve veliler, çift anadal imkanları, yurtdışı eğitim olanakları, 2. yabancı dil eğitimi, Okan International Miami’de hazırlık okuma imkan, sağlık yatırımları, kampüs ve yurt olanakları ile burs imkanları hakkındaki sorulara yanıt buldu.

İstanbul Okan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şule Kut üniversitenin güçlü akademisyen kadrosunun eğitimdeki önemine değindi. İstanbul Okan Üniversitesi’ni tercih edecek olan adayların, İngilizcenin yanında Çince, Rusça ve Arapça dillerinden birisini ikinci dil olarak öğrenme imkanına sahip olduğunu belirten Mütevelli Heyet Başkanı Bekir Okan, “İş yaşamına en yakın üniversite olan Okan Üniversitesi üniversite-sanayi işbirliğine çok önem veriyor. Yüzlerce şirketle anlaşmamız var. Bu sayede öğrencilerimiz okurken staj görüyor ve mezuniyet sonrasında kolayca iş buluyor” diye konuştu.

Adaylar açılış konuşmalarının ardından tercih ustaları Servet Gülsün Şirin, Salim Ünsal, Cihan Yeşilyurt ve Onur Soğuk ile tercih yapma imkanı yakaladı.

Ad

Yorum Yaz