Ad

CHP Sözcüsü Tezcan'dan açıklama

72387

CHP'de MYK toplantısı sona erdi. Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, yeterli imza olmadığı gerekçesiyle Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultayı toplamayacağını, yeni dönemde yeni bir çalışma ekibi oluşturacağını duyurdu.

Genel Başkan'ın MYK'yı değiştirme yetkisi vardı, bütün arkadaşlarımız destek açıklaması yaptı. Yeni çalışma döneminde yeni çalışma ekibi oluşturulacak. Hiçbir biçimde 630 imza teslim edilmemiştir, teslim edilenlerin dökümü kamuoyuyla paylaşılmıştır. 31 delege imzasını çekti, 569 imza var ve bu imza ile kurultayı toplamak mümkün değil. Genel Başkan'ın da kurultay toplama konusunda bir iradesi yoktur."

Kurultay tartışmalarını gündemde tutmanın partinin çalışmalarına zarar vermekten başka bir yanı yoktur. Bu tartışmanın bitmesi gerekir.”

Tezcan'ın öne çıkan diğer açıklamaları şöyle:

(Trump'ın 'İran'la iş yapan ABD'yle yapamaz' tweeti) Bir tweet atıldı diye dolar buraya çıkar mı? Bu, üretime dayanmayan, sıcak para ve dolar ekonomisine teslim edilmiş, dolarkolik bir ekonomi anlayışının sonu. Daha Man Adası'nın hesabını vermemiş Erdoğan milletten dolarlarını bozdurmalarını bekliyor. "

Erdoğan'ın 100 günlük programında, üretime dönük yapısal önlemler, enflasyonu düşürmeye dönük ciddi bir eylem paketi, seçim öncesi vaatlerinin hiçbirisi yok."

Ad

Yorum Yaz