Ekonomi zabıtaya emanet

KUYRUKLAR GERİ DÖNDÜ İKTİDAR 70’LERİ YAŞATIYOR’

Ekonomi zabıtaya emanet

Karar Gazetesin haberinde Geçen ay etiketleri sabitleyeceklerini duyuran marketler hakkında ‘yine de polisiye tedbirlere devam’ kararı alındı. Frenlenemeyen fahiş zamların sorumlusu olarak gösterilen işletmelere baskın modelinin süreceği açıklandı. ‘Enflasyonla mücadele görüntüsü için rafları inceleyen zabıta fotoğrafı devrede’ yorumları yapıldı.

‘KUYRUKLAR GERİ DÖNDÜ İKTİDAR 70’LERİ YAŞATIYOR’

Verilerini geç duyuran ve beklentiyi aşan TÜİK’e göre enflasyon ocakta yüzde 6.65 oldu. ENAG iki mislini açıklarken DİSK-AR, en yoksul grubun gıda enflasyonunu yıllık yüzde 104 olarak duyurdu. Zamlı maaşı eriyen vatandaş Erzurum ve Ankara’daki et kuyruğunun ardından bu kez Konya’da ucuz kıyafet sırasına girdi. İYİ Partili Fahrettin Yokuş, eksi üç derecedeki kuyruğa işaret edip “İktidar pembe tablolar çizerken vatandaşın gerçeği ucuz ürün kuyrukları. AK Parti ülkemize 70’li yılların kuyruklarını yaşatıyor” dedi.

SAHTECİLİK ARTTI BAKAN İHBAR ÇAĞRISI YAPTI

Hedef gösterildikten sonra saldırıya uğrayan, şubelerine kilit vurulan ve bir ay etikete dokunmama kararı alan marketlere dönük yaklaşımın süreceği açıklandı. Finansal İstikrar Komitesi toplantısının ardından yapılan açıklamada “Vatandaşlarımızın haklarını ve serbest piyasa şartlarını korumak adına tüm kurumlarımızın gözetim ve denetim faaliyetlerine devam etmesinde mutabık kalındı” denildi. Tarım Bakanı da pahalılıkla artan gıda sahteciliğine karşı denetimin süreceğini duyurdu, tüketiciyi ihbarda bulunmaya çağırdı.