DR. BAHAR ERİŞ

Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.

DR. BAHAR ERİŞ

DR. BAHAR ERİŞ

Dr. Bahar Eriş, çocuklarda üstün zekâ ve yetenek eğitimi üzerine odaklanmış bir akademisyen ve yazardır. Boğaziçi Üniversitesi Mütercim Tercümanlık Bölümünden mezun olduktan sonra Fulbright bursuyla ABD’ye gitmiştir.

1998-2004 yıllarında New York’ta, Columbia Üniversitesinde öğrenim görmüştür. Üstün yetenek eğitimi alanında yüksek lisansını tamamladıktan sonra aynı okuldan doktorasını almıştır. 6 yıllık eğitimi süresince Teachers College’da öğretmenlik yapmıştır.

Eriş, Türkiye’ye döndükten sonra, 10 yıl boyunca (2004-2014) Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde “üstün yetenek eğitimi” konusunda dersler vermiştir. 2015-2017 yıllarında Bahçeşehir Üniversitesi Üstün Yetenekliler Eğitim Programı’nda Yrd. Doç. Dr. olarak yüksek lisans derslerine girmiştir.

2017’de uzmanları ve anneleri bir araya getiren MomTalks etkinliğini hayata geçirmiştir. Aileleri bilinçlendirmeyi amaçlayan bu organizasyon, Türkiye'nin en kapsamlı aile-uzman zrivesidir. Daha fazla bilgi için: www.momtalks.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kitapları Alfa Yayınevi tarafından yayımlanan Eriş, aynı zamanda 24 yıldır profesyonel simultane çevirmenlik yapmaktadır. “Her çocuk en iyi eğitimi hak eder” düşüncesini savunan Eriş, her çocuğun içinde keşfedilmeye değer biricik yetenekler olduğuna inanmaktadır.

www.drbahareris.com
www.instagram.com/dr.bahareris

Yazarın kitapları:

Her Çocuk Üstün Yeteneklidir (18 baskı)
Anne Beynim Aç (16 baskı)
Çocuklar Nasıl Başarır-1 (Mümin Sekman ile) (39 baskı)
Çocuklar Nasıl Başarır-2 (Mümin Sekman ile) (15 baskı)
Korkmasaydın Ne Yapardın? (18 baskı)
Gölgedeki Yıldızlar (7 baskı)
Senin Yolun Hangisi (12 baskı)

https://drbahareris.com/