Çar yenildi

ZELENSKİY: KIRIM’IN KURTULUŞ ZAMANI YAKLAŞTI

Çar yenildi

Karar Gazetesinin haberine göre Ukrayna’yı işgal girişimi ağır bir hezimete dönüşen Putin’e iktidar çevresinden de eleştiriler gelmeye başladı. Rus liderin akıl hocası olarak bilinen Dugin, “Çar halkını ve ülkesini koruyamadı, kendi felaketini hazırlıyor” dedi.

ZELENSKİY: KIRIM’IN KURTULUŞ ZAMANI YAKLAŞTI

Rusya, işgal girişiminin 262’nci gününde tam bir çıkmazın içerisinde... Art arda yaşanan stratejik yenilgilerin sonuncusu, silah gölgesindeki referandumla ilhak edilen Herson’dan geri çekilmek oldu. 30 binden fazla Rus askeri ile 5 binden fazla araç Dnipro nehrinin sol yakasına çekildi. Uydu görüntüleri Rus askerlerin şehre çekilmeden önce büyük zarar verdiği gösterdi. Zelenskiy “Bugün tarihi bir gün, Herson’a geri dönüyoruz. Kırım’ımızın kurtuluş zamanına yaklaştığına inanıyorum” dedi.

BAŞARISIZ İŞGAL UZADI, HOMURDANMALAR ARTTI

Peş peşe yaşanan hezimetler rejimin kendi içerisinde dahi eleştirilere neden oldu. İşgalin kalkışmasının uzamasının getirdiği maliyet Kremlin’e yakın isimleri de rahatsız etti. Çeçen lider Kadirov ve Wagner’in kurucusu Prigozhin’in ardından akıl hocası da Putin’i eleştirdi. Kızını bombalı saldırıda kaybeden Aleksandr Dugin, Putin’in sorumluluğuna işaret etti: Rus yönetimi neredeyse tam bir krallık gibi otokrat olmasına rağmen Çar halkını ve ülkesini koruyamamıştır. Çar kendi felaketini hazırlıyor.