CANLI BLOG- Türkiye: Ölü Sayısı 30'a Çıktı

Sağlık Bakanı Koca: ‘9 Yeni Vefat 289 Yeni Tanı Var’

CANLI BLOG- Türkiye: Ölü Sayısı 30'a Çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca son 24 saat içinde 9 kişinin daha Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiğini, vaka sayısıysa 1236'ya çıktığını bildirdi. Türkiye'de Corona virüsü nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30'a çıktı

Sağlık Bakanı Koca: ‘9 Yeni Vefat 289 Yeni Tanı Var’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Corona virüsü salgınıyla ilgili son durumu Twitter hesabından iletti. Koca, "Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla , salgının önünü kesmiş oluyoruz. Bugün 9 yeni vefat, 289 yeni tanı var. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar" ifadelerini kullandı. Koca, dün 21 ölüm ve 947 vaka açıklamıştı. Bu durumda toplam ölü sayısı 30 ve vaka sayısıysa 1236 oldu.

Dr. Fahrettin Koca@drfahrettinkoca

Yeni hayatlar kaybediyoruz. Vaka sayıları artıyor. Fakat mümkün olduğunca çok sayıda test yaptığımız unutulmamalı. Tedavi altına alınmış her hastayla, salgının önünü kesmiş oluyoruz. BUGÜN 9 YENİ VEFAT, 289 YENİ TANI VAR. Evimizde kalalım. Risk almayalım. Hayat eve sığar.

 

Dr. Fahrettin Koca@drfahrettinkoca

BUGÜNE KADAR toplam 20.345 test yapıldı, 1.236 tanı kondu, hepsi yaşlı 30 hastamızı kaybettik. Hastalık ülkemizde yokken, “yok” dedik. Şimdi gün gün durumu açıklıyoruz. Şeffaflığımızla sizi tedbire de davet ediyoruz. Tedbirli olalım. Bu ülke, bu tehdide yenik düşmeyecek.

193 B

Twitter Reklamları'na ilişkin bilgiler ve gizlilik

46,6 B kişi bunun hakkında konuşuyor

 

18:14

Keçiören'de ''Evlerinizde Kalın'' Anonsu

Ankara'nın Keçiören ilçesinde sokaklarda vatandaşlara ''evlerinizden çıkmayın'' anonsu yapıldı. Yapılan anonsta ''Evlerinizde kalmanız hayati önemdedir'' denildi.

18:08

‘THY Yüzde 85 Kapasitesini Kullanamıyor’

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, Türkiye’nin 60 ülkeye uçuşları yasaklamasının ardından THY’nin şu anda yüzde 85 kapasitesini kullanamadığını söyledi. Aycı ‘‘Çok sayıda uçağımızı yere indirdik. Bazı uçaklarımızı kargoya çevirmeye başladık. Dünyada an itibariyle yüzden fazla ülke uçuşa kapalı. Bunlardan bir kısmı Türkiye’nin tek taraflı kapattığı ülkeler, bir kısmı kendi hava sahalarını uçuşa kapatan ülkeler’’ diye konuştu.

Aycı, ‘‘Şu anda uçabildiğimiz 20 ülke var. Ancak 27 Mart itibariyle bu hatlarda da uçuşların büyük bölümü durdurulacak ve uçabileceğimiz sadece 4 ülke kalacak. Çünkü artık bu ülkelere uçacak bağlantı yolcumuz kalmıyor, dolayısıyla o seferin yapılmasının hiçbir anlamı kalmıyor’’ dedi.

 

16:26

Ankara'nın Haymana İlçesinde 65 Yaş Üstüne Yardım

Ankara Valiliği, Haymana ilçesinde sokağa çıkma yasağından etkilenen 65 yaş üzeri vatandaşlara vefa Sosyal Destek görevlileri ile yardım götürdü.

T.C. Ankara Valiliği@AnkaraValiligi

Ankara’da Vefa Sosyal Destek görevlilerimiz 65 yaş üstü ve ikametten ayrılma kısıtlaması olan vatandaşlarımızı yalnız bırakmıyor.

Haymana ilçemizde vatandaşlarımızın ihtiyaçları karşılanarak kendilerine teslim edildi.

Resmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüleResmi Twitter'da görüntüle

https://www.amerikaninsesi.com/a/canli-blog-turkiye-corona-korona-koronavirus-virus-salgin-pandemi/5330715.html