Bu ayrıştırmalar, bu nefret söylemleri devşirilmiştir. Bize, bizim milletimize ait değildir.

Bizim 20 yıl önce böyle dertlerimiz yoktu!

Bu ayrıştırmalar, bu nefret söylemleri devşirilmiştir. Bize, bizim milletimize ait değildir.
İkiye ayrılacaksınız, kiminiz bu posttan sonra beni takibi bırakacak, kiminiz daha fazla seveceksiniz.
Eşcinsel değilim.
Ve eşcinsellere karşı ne bir sempatim ve ne de bir antipatim var. Yani tam olarak “içinde” bulunmadığım bir konuya karşı, ezgi olarak, anne olarak, avukat olarak, kadın olarak şeffaf ve aynı mesafedeyim.

Ama hatırlatmak istediğim konu şudur, bizim 20 yıl önce böyle dertlerimiz yoktu!
Bu ayrıştırmalar, bu nefret söylemleri devşirilmiştir. Bize, bizim milletimize ait değildir. Menşei çok ulusludur. O yüzden çok tehlikelidir.

Bizim olan, devşirilmemiş dertler; eğitimdeki yetersizliktir, itibarsızlaştırılmış üniversitelerdir, 150 tl olan deterjandır, beslenemeyen öğrenciler, mobbinge uğrayıp istifa edemeyen işçiler, çocuğuna sucuk alamayan babalardır; açık giyindi diye tutuklanan şarkıcılar değildir bizim gündemimiz, yasaklanan festivallerdir; nüfus müdürlüklerinde şeker dağıtır gibi dağıtılan vatandaşlıktır bizim gündemimiz, avm de şunu da gelecek ay alayım diyen beyaz yakalının yanında 200 tl’lik desteyle gezen arap turisttir(!) bizim gündemimiz.

Lgbt+ hangi sebeple gündemimize oturdu bir düşünelim ve bugüne kadar nefretten kim beslendi ve kimin hayatı savruldu bir düşünelim.

Nefret en çok, içinde nefret besleyeni yer, tüketir. Ve tekrar söylüyorum bunlar, devşirilmiş meselelerdir. Bize ait değildir. Çünkü biz taa ecdadımızdan (!) beridir, bir arada yaşamayı dert etmemiş, renklerinden beslenmiş bir milletiz. İnanmayan tarihe baksın, benimki iyi değildir:)

Ama rengim bellidir, gökkuşağının tüm renkleri benimdir ve sevgiden beslenen tüm dostlarımın:)
Bu resim için alternatif metin açıklaması yok

Avukat&Arabulucu

www.ezgikozanli.av.tr