▪️Başarısızlıkla başa çıkmak için mücadele ediyor musunuz?

Herhangi bir "Ben varım" ifadesini kullanmaktan kaçının.

▪️Başarısızlıkla başa çıkmak için mücadele ediyor musunuz?

▪️Başarısızlıkla başa çıkmak için mücadele ediyor musunuz? Bir Psikolog Dr Julie Smith en iyi ipucu

• Herhangi bir "Ben varım" ifadesini kullanmaktan kaçının. Bir başarısızlık, bir insan olarak karakteriniz veya değerliliğiniz hakkında kesin bir ifade değildir.

• Başarısızlık, kendimizi kanıtlamaya çalışmaya daha az odaklandığımızda ve kendimizi kanıtlamaya çalışırken daha fazla odaklandığımızda iyileşmek ve öğrenmek daha kolaydır. Her başarısızlık daha sonra yeni çabaları bilgilendirmeyi öğrenmek için bir fırsat haline gelir.

• Bu konuda hissettiğiniz gibi hissetmek için kendinize izin verin. Öğrenmeye başlamadan önce bu duygunun yükselmesine ve düşmesine izin verin. Duygu yüksek olduğunda bu rasyonel düşünceye erişmek çok daha zordur.

• Ne olursa olsun kendi sırtınıza sahip olmayı taahhüt edin. Bir şey üzerinde çok çalışırsanız ve sonuç umduğunuz gibi değilse, ya kendinize saldırarak güveninizi kırmaya devam edebilir ya da aynı deneyime sahip sevdiğiniz birine vereceğiniz şefkat ve teşviki kendinize gösterebilirsiniz. Sevdiklerimiz bir düşüşle karşı karşıya kaldıklarında, onlara şefkatle davranırız çünkü onlara tekrar ayağa kalkmaları için güç vermeleri gerektiğini biliyoruz.

Öyleyse neden kendiniz için farklı bir şey yapasınız?

Dr Julie Smith tavsiyelerini paylaşmaktan çekinmeyin ve onu takip etmeyi de unutmayın!

https://www.linkedin.com/company/malloftrends/