Ay tutulması etkileri devam ediyor, Güneş ve Merkür Yay burcuna geçiyor

TÜM YAY BURÇLARININ DOĞUM GÜNÜ KUTLU OLSUN.

Ay tutulması etkileri devam ediyor, Güneş ve Merkür Yay burcuna geçiyor

Geçtiğimiz Perşembe günü (19 Aralık’ta) 580 yılın en uzun ay tutulmasını yaşadık. Yüzyılın en uzun parçalı Ay tutulması gerek toplumsal gerek kişisel hayatlarımızda birçok açıdan dönüm noktası niteliğinde olacak.

Boğa burcu, sıkı sıkıya bağlandığın, sahip oldukların, kaynakların ve kendini maddi manevi güvende hissetme ihtiyacını anlatır. Burada gerçekleşen bir tutulma maddi krizlerin, ilişkilerde mutsuz ama güvende olma temasının yıkılması şeklinde yorumlanacaktır.

Maddi manevi kaybetme korkusu benliği ele geçirebilir. Para, alacak verecek, bütçe planlaması, gelir gider muhasebesi ilişkilerde gergin etkileri ortaya çıkartabilir. Ne kadar inatçı tutum ve davranışlarda bulunursak o kadar zarar görmemiz olasıdır.

Akrep- Boğa tutulmaları kalıcı değişimlerin habercisidir. Ve her ne oluyorsa kişinin cesaret edemediğine el atarak harekete geçme enerjisini yayar. Zararlı ve işe yaramayan tüm alanları kopartacak, çürümüş her durum ve ilişkiyi biz bırakmazsak zorlayarak dönüştürecektir. Kimseyi kontrol altına alamayacağınızın göstergesidir.

Ay tutulmaları bilinçaltımızın yansımasıdır ve görmezden geldiğimiz, gözlerimizi kapattığımız konuları tetikler. Pek çok şeyin farkına varabilir, yüzleşebilir, iyileştirebilirsiniz. Bu süreç tekâmül sürecinden kaçamayacağımızı gösterecektir. Dünya genelinde bangır bangır gelen ekonomik kriz etkisiyle daha çok çalışıp daha az kazanmak söz konusu olabilir. İnsanlık omuzlarına binen sorumluluk bilinciyle, sabır sınavından geçecektir. Yine de belirsiz olana yönelmek değil, sağlam adımlarla ilerlemek en doğru olacaktır.


Karışık ve dağınık dediğiniz yarım bıraktığınız konuları nihayete erdirmenin yollarını arayın. Kıskançlık, intikam, kin ve can yakma temasından kaçının. Karmanın bedelleri bu dönem ağır ödenir. Öfkeden, negatif insanlardan uzak kalın, kimsenin sizi değersiz hissettirmesine izin vermeyin. İçsel dengenizi kurun. Mum yakın, bedeninizi dinlendirin, ruhunuzu dinginleştirin. Önce kendinize dönün, aynalama yapın, sonra karşıya bakın.

Ekonomik kriz, doğal afetler, özellikle toprak hareketleri ve siyasi çalkantılarla yılın geri kalanı ve 2022 bizi toplumsal düzende dönüştürmeye başlıyor. Ay tutulmasıyla birlikte 4 Aralık'ta gerçekleşecek Güneş tutulmasıyla yeni bir dönemin kapıları açılırken, korkuları, fobileri karanlığa atıp aydınlatabilmeyi diliyorum. Müdahale edilemeyen kadersel etkilerden geçiyoruz.

Geçtiğimiz hafta köşemde Algol etkili Ay tutulmasının dünyada ve ülkemizde öne çıkartacağı konuları ayrıntılı olarak ele aldım. Bu hafta Yükselen burçlarınıza göre etkisini okuyabilirsiniz. Tutulmalar en az 6 ay keskin etkilerini gösterir, ancak 19 Kasım Ay tutulması, Mayıs 2022'de gerçekleşecek tutulmayla bağlantılı olduğu için önümüzdeki yılın sonuna kadar yayılacak etkiler söz konusu olacaktır.


TÜM YAY BURÇLARININ DOĞUM GÜNÜ KUTLU OLSUN.

22 Kasım'da Güneş Yay burcuna geçiyor. Ardından 24 Kasım'da Merkür'ün de Yay burcuna geçişiyle önümüzdeki 1 ay gökyüzünün yorucu ve biraz da kasvetli dizaynını geride bırakmaya başlıyoruz. Tüm Yay burçlarının doğum günü kutlu olsun. Akrep burcunun sert ve köşeli çizgilerinden sıyrılıp olaylara objektif bakabileceğimiz bir dönem giriş diyebiliriz. Kendimizi daha dinamik ve motivasyonu yükseltecek enerjiler içinde bulabiliriz. Umutlarımız yükselebilir, hedefler için daha rahat bir şekilde harekete geçebiliriz.

Yay burcu pozitif ve neşelidir. Seyahat kararları, yeni eğitimler, akademik başvurular, bir konuya duyulan merak ve yeni şeyler keşfetmek ve öğrenme isteği artacaktır. Din, inanç konuları, fanatik fikirler gölge yönüyle ortaya çıkabilir. Dünyaya daha büyük pencereden baktığımız zamanlardır. Evrenin bize gösterdiği işaretleri daha rahat okuyabiliriz. Ümitlerimiz, umutlarımız yükselecektir. Birçoğumuz hevesli bir ruh hali içinde olabiliriz. Bu zamana kadar cesaret edemediğimiz konular varsa cesaretimiz de artabilir. Beklediğiniz haberler varsa alabilir, fırsatlarla karşılaşabilirsiniz.

Mutlu Pazarlar

SOZCU