Andrew Andrews Darüşşafaka Tekfen’de!

Daçka'mız, ABD'li skorer oyun kurucu Andrew Delano Andrews ile 1 yıllık anlaşma sağladı.

Andrew Andrews Darüşşafaka Tekfen’de!

Daçka'mız, ABD'li skorer oyun kurucu Andrew Delano Andrews ile 1 yıllık anlaşma sağladı.

4 sene Washington Üniversitesi için ter döktükten sonra 2016 yılında ilk profesyonel sezonunu BSL ekiplerinden Best Balıkesir'de geçiren Andrews, daha sonraki sezon ise G-League'de boy gösterdi. 2018 sezonunda Letonya Ligi ekiplerinden Vef Riga ve Israil Ligi Hapoel Afula takımlarında oynayan 1.91 boyundaki yeni transferimiz, geçtiğimiz sezon ise BSL'ye geri döndü. Arel Üniversitesi Büyükçekmece Basketbol adına BSL'de başarılı bir performans ortaya koyan oyuncumuz, pandemi nedeniyle lige ara verilene kadar oynadığı 17 lig maçında maç başına 20.8 sayı, 4.5 asist ve 3.8 ribaund ortalamalarıyla oynadı. Lige verilen aranın ardından İsrail Ligi takımlarından Maccabi Haifa ile 2019-20 sezonunu başarı ile tamamladı.

Yeni transferimiz Andrew Andrews’e Darüşşafaka Tekfen forması ile başarılı ve sağlıklı bir sezon geçirmesini dileriz.

Birlikte Güçlüyüz!

Darüşşafaka Tekfen

Darüşşafaka Tekfen is pleased to announce to sign a one year contract with US citizen Scorer guard Andrew Delano Andrews.

After playing 4 seasons for University of Washington Andrew signed his first professional contract in 2016 with Best Balıkesir.

The following season Andrew returned to USA and played in the G-League.

Andrew spent the 2018season playing for two different teams; Vef Riga of the Latvian League and Hapoel Afula of the Israeli League respectively.

Andrews made his return to BSL last season with Arel University Büyükçekmece Basketball where he averaged 20.2 points, 4.8 assists and 3.7 ribaunds per game in a successfull campaign.

Andrew completed the 2019-20 season at Maccabi Haifa of the Israel League after the BSL is suspended.

We wish our new family member a successful and healthy season in Daçka!

Darüşşafaka Tekfen