Akşener’in ziyaret ettiği Manisa’da aynı sesler yükseldi.

Yeter artık öldük bittik. Kurtar bizi Meral Abla

Akşener’in ziyaret ettiği Manisa’da aynı sesler yükseldi.

Manisa’da bir çiftçi, Meral Akşener’e “Buğday ek dediler, ektik. 60 dönüm buğdayım var, ama 20 ton buğday çıkacak. 30 lira mazotla ne yapacağız? Biz öldük, öldük. 7 ineğimi sattım, memelerinden sütler akıyordu. Kurtar bizi Meral Abla” diye seslendi.


2/18

Yurt gezilerini Manisa’da sürdüren İYİ Parti lideri Akşener, bir çiftçinin gözyaşları içinde ineklerini kesmek zorunda kaldığını söylemesi üzerine “Bu ne demek biliyor musunuz? Bu bir vebaldir. Siz o ineklerin sütlerinin satılmasını, bu genç kardeşimin geçimini bu sütle sağlamasını yapmak zorundasınız.” dedi.


3/18

Akşener iktidara sert tepki göstererek, “Devlet demek, devleti yönetmek demek; açını doyurmak, çıplağını giydirmek demektir. Saraylarda yan gelip yatmak demek değildir. Bunlar kul hakkıdır. Dolayısıyla şunu söylemek istiyorum; az kaldı. Birlikte el ele verip bu harami düzeni yıkacağız” diye konuştu.


4/18

Esnaf dükkanlarının içinde acı çeken çiftçileri, sanayinin ürettiği ne varsa satmaya çalışan esnafın dertlerini gördüğünü söyleyen Meral Akşener, “Senin çocuğun mutsuzken, işsizken, atanamazken; 5 maaş alan, hiçbir iş yapmayan, yan gelip yatan danışmanlar var bu ülkede” ifadelerini kullandı.


5/18

Manisa’da yoğun ilgiyle karşılaşan İYİ Parti lideri Akşener’e bir emekli öğretmen, “Üniversiteyi zorlukla okuttuğum oğlumu 4 yıl işsiz bekleterek depresyona girdik. Bekliyoruz artık, kim ‘dur’ diyecek bilmiyorum” derken, bir vatandaş ise hayat pahalılığından şikayet etti.


6/18


7/18


8/18


9/18


10/18


11/18


12/18


13/18


14/18


15/18


16/18


17/18


18/18