AKP'li Belediye Başkanı çocuklara Arapça rakamlı saat hediye etti. Sonra yerliyiz ve milliyiz nutukları atacaklar.

Hediyeyi verenlerden birisi de MHP'li Meclis Üyesiydi

AKP'li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, Hıdırellez şenliklerinde çocuklara Arap rakamlarından oluşan bir duvar saati hediye etti. Vatandaşlar tarafından büyük tepki aldı.

Mustafa Temiz - Yeniçağ - Manisa

Manisa'nın Demirci ilçesinde yapılan Hıdırellez şenliklerinde AKP'li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk, çocuklara Arap rakamlarının olduğu bir duvar saati hediye etti.

Demirci ilçesinde baharın müjdesi sayılan Hıdırellez şenlikleri ilçenin Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında yapıldı. 

Demirci Belediyesi tarafından Kaymakam İbrahim Ethem Akıncı stadında düzenlenen hıdrellez ve uçurtma şenliğine Belediye Başkanı Selami Selçuk, eşi Güzide Selçuk, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bilal Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Hıdrellez etkinliğinde Belediye Başkanı Selami Selçuk tarafından vatandaşlara pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Daha sonra çocuklar ve gençlerin katılımı ile halat çekme, yumurta taşıma, sandalye kapmaca ve çuval yarışları düzenlendi. Yarışmalarda  birinci olanlara belediye tarafından rakamları Arapça rakamlardan oluşan duvar saati ve çocuklara da oyuncaklar dağıtıldı. 

ARAPÇA HARFLİ SAAT HEDİYE EDİLDİ

Şenlikler sırasında dağıtılan içinde Demirci Belediyesi logosu, Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk yazılı ve saati gösteren rakamların arapça olduğu duvar saati vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı. Sosyal medyada bu arapça rakamlar yazılı saatler ironi yapılarak paylaşımlar da yapıldı.
Yarışmalarda birinci olanlara başkan Selçuk başta olmak üzere  AKP ve MHP'li belediye meclis üyeleri de aynı saatleri hediye etti.

DEMİRCİ BELEDİYESİNİN İNTERNET SİTESİNDE HABER YANILTILARAK VERİLDİ

Hıdırellez şenlikleriyle ilgili AKP'li Demirci Belediye Başkanının bu etkinliği haber olarak da servis edildi. Haber içeriğinde görselleriyle çelişki olmasına rağmen çocuklara dağıtılan duvar saatleri kol saati olarak yayınlandı.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Bilal Yılmaz

AKP'li Belediye Meclis Üyesi

MHP'li Belediye Meclis Üyesi

AKP'li Demirci Belediye Başkanı Selami Selçuk

YENİÇAG