19 Kasım Ay tutulması: Medusa’nın gözyaşları

Tüm dengeleri değiştirecek 19 Kasım Algol sabit yıldızlı Ay tutulması

19 Kasım Ay tutulması: Medusa’nın gözyaşları

Tüm dengeleri değiştirecek 19 Kasım Algol sabit yıldızlı Ay tutulması dünya genelinde önümüzdeki 6 ay insanlığı ciddi sınavlardan geçirecek. Boğa burcunun 27 derecesinde meydana gelecek parçalı Ay tutulması, 2022-2023 yıllarında yaşanacak Boğa- Akrep hattındaki tutulmaların da ilki olacak. Afrika, Atlas okyanusu, Avrupa’nın batısı, Güney ve Orta Amerika, Avustralya, Yeni Zelanda’dan izlenebilecek tutulma, ülkemizden izlenemeyecek.

Önümüzdeki 2 yılın bireysel ve toplumsal anlamda yaşanacak olayların ön gösterimi başlıyor diyebiliriz. Tutulmalar kadersel döngülerdir ve geleceğimizi şekillendiren, müdahale edilemeyen astrolojinin en önemli göstergesidir.

Buradaki asıl mesele Algol sabit yıldızının Ay'la kavuşumu olacaktır.

Algol Karma ve Arap astrolojisinde ‘Şeytan' tanımına sahiptir ve Medusa'yı anlatır.

Haksız yere zulmedilen ve öldürülen kadın arketipidir.

Hak- hukuk, davalar anlamında adaletin sağlanamamasıdır.

Cinsel taciz, cinayet, tecavüz ve şiddette artışlar yaşanabilir.

Siyasi krizler,

Algol etkisiyle dünya üzerinde bir lidere yapılabilecek suikast,

Bir liderin idamı söz konusu olabilir.

Terör olayları, Işid, Taliban gibi insanlık dışı örgütlerin dünyayı ayağa kaldıracak yeni vahşet eylemleri meydana gelebilir.


Boğa burcu topraktır ve burada gerçekleşen bir tutulmayla özellikle Amerika ve Asya'da yüksek ölçekli depremler, uçak kazaları, volkanik patlamalar meydana gelebilir. Aşırı yağışlar, madenler konusu öne çıkacaktır. Dünyada hiper enflasyon, yüksek zamlar, gıda fiyatlarında artış, doların ciddi yükselişi öne çıkarken; toprak, tarım, gıda ve üretim konuları gündeme damga vurabilir.

Bankalarda çıkabilecek krizler, dolandırıcılıklar öne çıkarken, bu dönem özellikle internet alışverişlerinizde, kart bilgilerinizi kullanırken temkinli olmak gerekiyor.

SAĞLIKTA BOYUN VE BOĞAZ HASTALIKLARINA DİKKAT!

Tutulma etkisiyle önümüzdeki 6 ay boğulmalar, boyun, tiroid sorunları, ses tellerinde rahatsızlıklar, apandisit ameliyatları, yumurtalık ve rahim sorunları yaşanabilir. Covid'le ilgili alternatif ilaçlar, nazal spreyler hızla çıkacaktır.


TÜRKİYE ETKİLERİ

Ay tutulmasının Türkiye haritasına yapacağı Jüpiter karşıtlığı, borsa, meclis, parlamento, yabancı ülkelerle anlaşmalar konularını öne çıkartacaktır. Bir liderin kaybı yaşanabilir. Mafya konuları, ifşalar, gizli belgelerin ortaya dökülmesi söz konusu olabilir. Ciddi parasal krizler, şirket iflasları, siyasi partilerde bölünmeler ve ülkemize yapılacak yaptırımlar öne çıkabilir. Muhalefet partilerinin önemli çıkışları söz konusu olabilir. Parlamenter sisteme geçiş çalışmaları hızlanırken, ara seçim ihtimali ortaya çıkabilir. Zamlar beli bükerken, zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu, orta direk denilen kesimin yok olmaya yüz tuttuğu bir döneme giriş diyebiliriz.

Tutulmanın yöneticisi Venüs'ün Oğlak burcunda, yine tutulma an haritasında Oğlak burcunun yükselmesiyle sorumlulukların artacağına, çok çalışıp yorulacağımız, emek harcamadan ödül gelmeyeceğinin bilincinde olarak hareket etmemiz gerek. Atalarımız, köklerimiz, ailemiz, özellikle yaşlı aile büyüklerimiz ve kariyerimiz çok önemli gündemler oluşturacaktır. Bireysel olarak gayrimenkul almak, satmak, kiralama ve taşınma kararları artabilir.

Algol sabit yıldızı İstanbul, Mardin, Adana gibi şehirlerle bağlantılıdır. Ve bu bölgelerde hafif şiddette sarsıntılar yaşanabilir.

Dişi enerjilerin önemini kavrayarak, kıskançlık, şiddet, ihanet, intikam, tutkuyla birlikte gelen ölümlerin artacağı bir dönemin göstergesiyle duygusal ilişkilerde bastırılan duygulara ve kontrolsüz öfkeye dikkat etmek gerekiyor.

Boğa burcu içsel ve dışsal güvenliğimizi, ekonomi ve parasal düzeni ortaya çıkartacaktır. Önümüzdeki 2 yıl global olarak “para, para, para” temasıyla tüm global sistem bundan nasibini alacaktır. Ekonomik sistem, finansal krizler, para piyasaları değişim süzgecinden geçecektir. Geleceğe dair paramızı, pulumuzu korumak, harcamalara dikkat etmek, borca girmemek, sahip olduklarımız ve sahip olmak istediklerimizle ilgili endişelerimizi dengelemek gerekiyor.

Medusa yılan semboliğidir ve bu sembolleri kullanmak koruyucu etki sağlayabilir. Kendimizi, ailemizi, güvence altına alalım, enerjimizi emen insanlardan, fesat, kıskançlıktan kaçınalım.

Güneş, Yükselen, Ay ve kişisel gezegenleri 23'-27' Boğa- Aslan- Akrep ve Kova burçlarında olanlar önümüzdeki 1.5 yıl ciddi dönüşümlerden geçecektir.

Astroloji mitlerle birlikte yeryüzüne yansımasını temsil eder.

Medusa'nın gözyaşları kadınların uğradığı haksızlık sonucunda ayağa kalkışı, seslerinin giderek yükselmesi ve geleceğe doğru adım adım güçlenmesine işaret edecektir.


MİTOLOJİDEKİ MEDUSA

Medusa hikayesinin başlangıcı Atina'da bulunan Athena tapınağında başlar. Kendini Tanrıça Athena'ya adamak isteyen Medusa güzelliğiyle o kadar öne çıkar ki, Tanrılar ona aşık olur. Bu Tanrılardan biri olan Poseidon, karısı Athena'nın tapınağında bulunan Medusa'nın aşkına yenik düşer ve ona tecavüz eder.

Athena bu olayı öğrenmiş ve kıskançlık krizine girerek Medusa'yı cezalandırmak istemiş, ona verebileceği en kötü cezayı vermiş ve ondan güzelliğini almıştır. Athena, Medusa ve diğer kız kardeşlerini Gorgon adı ile bilinen korkunç dişi canavarlar haline getirir.

Tanrıça, Medusa'nın saçlarını yılan şekline sokar. Saçlarını yılana çevirmesinin amacı ise insanların Medusa'ya baktığında taş olmasıdır. Medusa çok tehlikeli bir yaratığa dönüşür. Vücudunun yarısı yılan, yarısı insandır. Şahmeran efsanesine benzer. Athena Perseus'u onu öldürmekle görevlendirilir. Yaşadığı bölgeye gönderir, ona görünmezlik kalkanını verir ve Perseus Medusa'nın başını keser.

İstanbul Yerebatan Sarayı'nda baş aşağı duran Medusa semboliğini görebilirsiniz. 19 Kasım tutulmasıyla 16 Mayıs 2022‘de yaşanacak 2. Algol tutulması birbiriyle bağlantılı olacak ve uzun bir zamana yayılacak zorlu etkileri meydana getirecektir.

Mutlu bir hafta dilerim…

SOZCU